سرلیکنې

رمضان؛ ماه غفران، بخشش و مساعدت

خداوند تبارک و تعالی بندگانش را در این ماه مبارک می‌بخشد و مورد عفو و غفران خویش قرار می‌دهد.

خداوند تبارک و تعالی بندگانش را در این ماه مبارک می‌بخشد و مورد عفو و غفران خویش قرار می‌دهد.

ده اول ماه مبارک رمضان گذشت و مامسلمانان در ده دوم «ده غفران» قرار داریم.

قسمی که خدای بزرگ در این ماه مبارک، بندگانش را می‌بخشد و مورد عفو قرار می‌دهد؛ بندگان الهی هم باید از عطوفت، مهر و محبت کار بگیرند و یکدیگر را ببخشند و از خطاهای همدیگر بگذرند.

غبار کینه، بغض، بدبینی و عداوتی که دارند باید از شیشه‌ی دل‌های شان پاک کنند و در حق هم از ترحم، عطوفت، مهربانی و دوستی کار بگیرند.

چون خدای بزرگ بخشندگان را دوست دارد و کسانی که با برادران مسلمان خود از راه تفقد و تعاون پیش می‌آیند، مورد رحمات الهی بوده و در روز قیامت، در زیر چتر نوازش رب العالمین قرار می‌گیرند.

مردم افغانستان، مردم شجاع و مجاهدی استند که زحمت و زجر زیادی را در راه رضای رب‌العالمین متحمل شده اند و خداوند اجر و پاداش بلندی را نصیب شان خواهند  کرد.

این ملت باوجودی که با هم روابط حسنه دارند باید در این ماه مبارک، همدیگر را ببخشند و از فقرا و مساکین کشور دستگیری نمایند.

چون ملت افغانستان غالبا فقیر و نادار استند و هرازگاهی از مشکلات فقر و بی‌بضاعتی رنج می‌برند و حتی برای پیدا کردن یک‌لقمه نان برای فرزندان، اهل‌وعیال خویش با غول غم‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

بناءً ثروتمندان کشور باید درد، غم و مشکلات این فقیران وطن را درک کنند و برای مدد و دستگیری آنان بشتابند، تا باشد هم رضای رب کریم و اجر بزرگی نصیب شان شود و هم به دارایی ثروت شان خیر و برکت نازل گردد.

امیدواریم که ثروتمندان و مال‌داران کشور غفلت نکنند و برای دستگیری مستمندان و نیازمندان کشور کمر همت ببندند و برای رفع مشکلات فقیران میهن اقدامات جدی نمایند.

اجر شان با خدای بزرگ و مهربان

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button