سرلیکنې

راه‌های مواصلاتی، باید در اسرع وقت باز شوند!

امسال نسبت به سال‌های قبل، الحمدلله بارندگی افزایش یافته است و مردم از رشد و نموی گیاه و علوفه خوشحال استند و از آینده زراعت امیدوار به نظر می‌رسند.

امسال نسبت به سال‌های قبل، الحمدلله بارندگی افزایش یافته است و مردم از رشد و نموی گیاه و علوفه خوشحال استند و از آینده زراعت امیدوار به نظر می‌رسند.اما، سرازیرشدن سیلاب‌‌های پی‌درپی و ویرانگر مشکلات زیادی را به بار آورده و تلفات سنگینی را نیز برجا گذاشته است.

یکی از چالش‌هایی که امروز دامن‌گیر مردم شده، بسته‌شدن راه مواصلاتی است که مردم را سخت دچار مشکلات نموده و کسی نمی‌تواند به آسانی خود را در مراکز ولایت‌ها و شهرها برسانند و مشکلات  و کمبودی‌های خود را حل نمایند.

نیازمندی های مردمان روستا نشین از اثر سرازیر شدن سیلاب های اخیر بی نهایت زیاد گردیده، در اکثر ولسوالی ها، پل و پلچک است از بین رفته، همچنان سرک های چندین ولایت و ولسوالی تخریب گردیده که راه رفت و آمد را برای مردم دشوار نموده است، حتی پروسه رساندن امداد را به آسیب دیدگان دشوار ساخته در قدم نخست باید راه های مواصلاتی باز شوند.

با پیروزی امارت اسلامی افغانستان و امنیت و آرامشی که میسر شده است، پیوند مردم اطراف با شهر بیشتر گردیده و رفت و آمد مردم در شهرها نیز افزایش یافته است.

از سوی دیگر مریضانی که در اطراف با درد و بیماری‌های طاقت‌فرسا دست‌وپنجه نرم می‌کنند، اشّد ضرورت دارند در شهرهای بزرگ نزد داکترانِ معالج و متخصص انتقال داده شوند تا بعد از معاینه و تشخیص، به تداوی شان اقدامات لازم صورت گیرد.

بنابراین بر امارت اسلامی افغانستان لازم است که با درنظرداشت مشکلات مردم، به بازکردن راه‌های مواصلاتی در اسرع وقت اقدام کند و مشکلات پیش آمده را بر طرف سازد.

در غیر آن، مشکلات مردم پابرجا می‌ماند و امکان دارد مریضانی که شب و روز درد می‌کشند نیز جان‌های شان در خطر بیفتد و احتمالا تلف شوند.

بناءً والیان ولایات و دیگر مسئولین ولایتی در این قسمت، باید توجه خاص نمایند و مشکلات مردم خود را برطرف سازند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button