ټولنه او کلتور

دیدار معاون سیاسی ریاست الوزراء با رهبری شورای سرتاسری بلوچ ها

محترم مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان با شماری از بزرگان و اعضای شورای سرتاسری بلوچ های افغانستان در قصر سپیدار دیدار نمود.

در این دیدار سردار غلام نبی بلوچ رییس شورای مذکور و شماری دیگری از بزرگان صحبت نموده و حمایت شان را از امارت اسلامی ابراز داشتند و افزودند که قوم بلوچ از حاکمیت نظام اسلامی خوشحال اند، جوانان آن از این نظام حمایت می کنند و آماده خدمت در آن می باشند.

بزرگان بلوچ همچنان خواهان حل مشکلات باشندگان بلوچ در مناطق مختلف در عرصه های معارف و صحت گردیدند و گفتند که کادرهای بلوچ در چوکات امارت اسلامی جابجا شوند.

آنان گفتند که در اداره گذشته بعضی از زورمندان در شمال کشور زمین ها و جایدادهای بلوچ ها را چور و غصب نموده اند و خواهان واپس گیری زمین ها و جایدادهای شان از غاصبین شدند.

بزرگان بلوچ ابراز خرسندی کردند که امارت اسلامی بدون تبعیض دروازه اش را به روی همه اقوام گشوده و امروز به شمول بلوچ ها، تمام افغان ها می توانند خواست های شان را به بزرگان امارت اسلامی برسانند.

محترم مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء از سردار غلام نبی رئیس و اعضای شورای سراسری بلوچ ها تشکر کرد و گفت که در جنگ و مبارزات آزادی کشور، تلاش و فداکاری های قوم بلوچ فراموش ناشدنی است.

محترم مولوی عبدالکبیر، افغانستان را خانه مشترک همه افغان ها خواند و گفت که امارت اسلامی تمام افغان ها را به یک چشم می بیند، تبعیض و تعصب از میان برداشته شده و افغان ها از حقوق مساوی بهره مند می باشند.

معاون سیاسی ریاست الوزراء افزود که امارت اسلامی افغانستان متعهد به انکشاف متوازن است و در مناطق بلوچ ها همانند سایر ولایات کار بازسازی آغاز خواهد شد.

معاون سیاسی ریاست الوزراء گفت که امارت اسلامی به منظور حل مشکلات بلوچ ها اقدام عاجل می نماید.

وی افزود که معیار در انتصاب در ساختارهای دولتی، شایستگی، تقوا و تخصص است و بر اساس این ضوابط از تجربه کادرهای آنها نیز استفاده خواهد شد..

محترم مولوی عبدالکبیر خاطرنشان کرد: اینکه بلوچ ها از حوادث طبیعی متضرر شده و در اداره‌ قبلی محروم بوده اند، برای آنان پروژه های انکشافی اختصاصی درنظر گرفته خواهد شد.

وی گفت که امارت اسلامی تلاش می کند تا برای بلوچ ها زمینه های آموزش دینی و عصری را به زبان خود شان فراهم نماید.

معاون سیاسی ریاست الوزراء در اخیر صحبت هایش گفت که امارت اسلامی به خاطر انکشاف اقتصادی پروژه های اساسی را آغاز کرده است که با تطبیق آن، بیکاری کاهش و در اقتصاد مردم تغییر خواهد آمد و بلوچ ها و تمام افغان ها از آن مستفید خواهند شد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button