سرلیکنې

خیمه‌های آوارگان رفح آلوده با خون

نزدیک به هشت ماه از حمله‌های پی‌هم و بی‌رحمانه‌ی رژیم سفّاکِ صهیونیست بر نواره غزه می‌گذرد و هنوز این هیولای آدم‌کُش، دست از جنایت برنداشته و ماشین جنگی آن، به‌کشتن و قتل عام مردم غزه، مسلسل می‌چرخد.

نزدیک به هشت ماه از حمله‌های پی‌هم و بی‌رحمانه‌ی رژیم سفّاکِ صهیونیست بر نواره غزه می‌گذرد و هنوز این هیولای آدم‌کُش، دست از جنایت برنداشته و ماشین جنگی آن، به‌کشتن و قتل عام مردم غزه، مسلسل می‌چرخد.به‌تازه‌گی بم‌افگن‌های اسراییل متجاوز، خیمه‌های آوارگان غزه را در شمال‌غرب شهر رفح، بمباران کردند که بیش از ۵۰ تن از ساکنان آنجا را به‌شهادت رساندند و شمار زیادی را زخمی کردند.

رژیم نسل‌کُش اسراییل به‌هیچ‌یکی از قوانین بشری پابند نبوده و با کمال زورگویی‌‌ها، تصامیم سازمان حقوق بشر، سازمان ملل و دیگر سازمان‌ها را به‌دیوار می‌کوبد و خود را یکه‌تاز میدان می‌شمارد.

از سوی دیگر؛ متاسفانه در حالی‌که اسرائیل به‌گونه‌ی وحشیانه به‌قتل عام مردم فلسطین ادامه می‌دهد، کشورهای عرب و دیگر کشورهای مسلمان و غیرمسلمان فقط در حد بیانیه‌ها و شعارها، آن را محکوم می‌کنند و دیگر هیچ‌واکنش عملی در قبال جنایات اسراییل، نشان نمی‌دهند.

سازمان ملل که آبرو و حیثیت آن دیگر باقی نمانده است، تنها از وضعیت فلسطین اظهار تاسف می‌کند و باقی قضیه را به‌باد فراموشی سپرده است.

سکوت و خاموشی کشورهای اسلامی نیز، مایه‌‌ی ننگ و   جای تٲسف است که در چنین حالت تلخ و دشوار، برادران خود را به‌دست گرگان درنده‌ی یهودی رها نموده اند و نابودی آنان را به تماشا نشسته اند.

جمعیت کل اسراییل که به ده میلیون نمی‌رسد، اما؛ دست نزدیک به دومیلیارد مسلمان را از پشت بسته کرده است و گل صلاحیت، قدرت و هیبت همه‌ی آنان را پایمال کرده است.

در چنین وضعیت؛ این تنها مجاهدین حماس و نیروهای سربه‌کف فلسطین است که مردانه مبارزه می‌کنند و با گذشت هر روز هم شهید می‌شوند و هم نیروهای متجاوز اسرائیل را رهسپار جهنم می‌سازند.

کشورهای اسلامی، باید دیگر بیدار شوند، زنجیر اسارت را بشکنند و برای نجات برادران فلسیطن خود از چنگال تبهکاران تاریخ، اقدام کنند و گام‌های عملی بردارند.

اگر جهان اسلام و امت اسلامی این صحنه‌های دلخراش را چنین به تماشا بنشینند، روزی خواهید رسید که پنجه‌های گرگان یهودی و امریکا و غرب در گلوی تمام امت برسد و روزگار و زندگی را به کام تمام مسلمانان تلخ سازند.

پس بهتر است که مسلمانان با کمال اتحاد و همدلی از فلسطین حمایت کنند و برای نجات ملت مظلوم غزه و در مجموع فلسطین از چنگ سفاکان یهودی، راه هایی را جستجو نمایند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button