اقتصاد

ریاست احصائیه و معلومات ولایت لوگر از یک سال بدینسو از ارایه خدمات تذکره الکترونیکی و کاغذی توانسته نزدیک به ۱۲ میلیون افغانی عواید به خزینه دولت واریز نماید.

ریاست احصائیه و معلومات ولایت لوگر از یک سال بدینسو از ارایه خدمات تذکره الکترونیکی و کاغذی توانسته نزدیک به ۱۲ میلیون افغانی عواید به خزینه دولت واریز نماید.

قاری نجیب‌الله نظامی رئیس احصائیه و معلومات لوگر می‌گوید که این ریاست از آغاز سال ۱۴۰۱ تاکنون برای بیش از ۲۲ هزار تن تذکره الکترونیکی و برای حدود ۳۶ هزار تن دیگر تذکره کاغذی توزیع نموده است.

آقای نظامی می‌افزاید که این ولایت با داشتن یک مرکز توزیع تذکره الکترونیکی برای متقاضیان خدمات ارایه نموده و تلاش صورت گرفته تا مرکز دوم توزیع تذکره الکترونیکی نیز ایجاد گردد که با فعالیت آن سهولت بیش‌تر به متقاضیان این ولایت فراهم خواهد گردید.

به گفته رئیس احصائیه و معلومات لوگر، یک تن از شهروندان این ولایت خانه شخصی خویش را به طور رایگان برای مدت سه سال در خدمت این ریاست قرار داده است که با این کار مشکل نبود تعمیر رفع شده و خدمات به صورت بهتر به شهروندان ارایه خواهد شد.

آقای نظامی می‌گوید که یگانه مرکز توزیع تذکره الکترونیکی لوگر روزانه برای حدود ۳۰۰ تن از متقاضیان خدمات ارایه نموده و تذکره الکترونیکی توزیع می‌نماید.

شماری از شهروندان که برای دریافت تذکره خویش آمدند از آن جمله ذبیح الله و لالی ضمن تقدیر از کارکرد کارمندان مرکز یادشده و ابراز رضایت از تطبیق این روند ملی، داشتن تذکره الکترونیکی را برای همۀ اتباع کشور لازمی می‌دانند.

قابل یادآوری است که عواید ریاست احصائیه و معلومات لوگر از توزیع تذکره کاغذی و الکترونیکی افزایش ۷۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button