ټولنه او کلتور

توزیع ۶۰ هزار تذکره الکترونیکی در مرکز قصر دارالامان

مرکز توزیع تذکره الکترونیکی قصر دارالامان شهر کابل از سال گذشته تا کنون برای حدود ۶۰ هزار تن از هم‌وطنان تذکره الکترونیکی توزیع نموده است.
وحدت پتمن مدیر عمومی مرکز توزیع تذکره الکترونیکی قصر دارالامان می‌گوید که این مرکز روزانه حدود ۴۰۰ مراجعه کننده داشته که عده‌ای برای ثبت معلومات بایومتریک و تعدادی هم برای دریافت تذکره‌های الکترونیکی خویش مراجعه می‌نمایند.
به‌گفته آقای پتمن، در این مرکز افزون بر توزیع تذکره الکترونیکی جدید در بخش خدمات پس از توزیع ثبت تولدات، ثبت ازدواج، تجدید تذکره و تذکره مثنی نیز برای متقاضیان ارایه می‌گردد.
مدیر عمومی مرکز توزیع تذکره الکترونیکی قصر دارالامان می‌گوید که تذکره الکترونیکی هویت ملی ما است و لازم است همه در این روند ملی سهیم شده و آن را به‌دست آوریم.
آقای پتمن از متقاضیان تذکره الکترونیکی می‌خواهد که هنگام خانه‌پری فورمه‌های درخواستی خویش، فورم ها را مطابق اسناد دست داشته و به شکل درست خانه‌پری نموده تا از سرگردانی و بروز مشکلات در آینده جلوگیری به‌عمل آید و تذکره خویش را به شکل درست دریافت نمایند.
شماری از شهروندان کشور که برای دریافت تذکره الکترونیکی به این مرکز آمده اند، از کارمندان این مرکز به‌خاطر برخورد نیک و پسندیده با مراجعان ابراز قدردانی می‌نمایند.
بهاء‌الدین سادات یکی از متقاضیان تذکره الکترونیکی که در این مرکز آمده است، می‌گوید: “آمده‌ام تا برای خود و خانواده خویش تذکره الکترونیکی اخذ نموده و از سهولت‌های آن در دریافت پاسپورت، لایسنس، اسناد تحصیلی، قباله خانه و سایر موارد استفاده نمایم.”
مولوی فخرالدین نظامی یکی دیگر از متقاضیان تذکره الکترونیکی در این مرکز می‌گوید که به‌خاطر سهولت در طی‌مراحل کارهای اداری در رفتن به بیت‌الله شریف به این مرکز آمده ام تا تذکره الکترونیکی خویش را دریافت نمایم.
اداره ملی احصائیه و معلومات به سطح کشور مراکز توزیع تذکره الکترونیکی را در نقاط دوردست و ولسوالی‌ها گسترش داده تا باشندگان این مناطق به آسانی بتوانند تذکره الکترونیکی خویش را دریافت نمایند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button