ګزارش

توزیع  نزدیک به ۱۴۰ هزار تذکره در یک سال گذشته در تخار

انیس: اداره ملی احصائیه و معلومات با نشر یک گزارش از ولایت تخار گفته است که ریاست احصائیه و معلومات ولایت تخار در سال ۱۴۰۲ خورشیدی در مجموع برای ۱۳۹ هزار و ۸۸۳ تن تذکره توزیع نموده که شامل ۶۸ هزار و ۱۴۹ تذکره برقی و ۷۱ هزار و ۷۳۴ تذکره کاغذی می‌گردد.

بر بنیاد معلومات این اداره شیرشاه بریال رئیس احصائیه و معلومات ولایت تخار گفته است که روزانه حدود ۵۰۰ متقاضی به دفاتر ریاست احصائیه و معلومات این ولایت برای دریافت خدمات مربوط به تذکره برقی و کاغذی مراجعه می‌نمایند.

بریال افزوده که به‌شمول مرکز در تمامی ولسوالی‌های این ولایت دفترهای مربوطه فعال بوده و در سال گذشته از طریق آن برای ۶ هزار و ۸۲۹ تن خدمات اصلاح تذکره کاغذی و برای ۱۱ هزار و ۲۵۱ تن دیگر خدمات ثبت وقایع حیاتی که شامل (۱۰ هزار و ۶۶۸کارت تولد و ۵۸۳ پارچه فوتی) می‌گردد،  ارایه شده است.

به‌گفته رئیس احصائیه و معلومات تخار، در این ولایت دو مرکز توزیع تذکره برقی فعال بوده و به متقاضیان زن و مرد خدمات ارایه می‌نماید. در این مرکزها افزون بر توزیع تذکره جدید خدمات پس از توزیع نیز فعال بوده و خدمات ( ثبت تولد، ازدواج، طلاق و وفیات،  توزیع تذکره مثنی و تجدید) ارایه می‌گردد.

اداره ملی احصائیه و معلومات نهادی است که به سطح کشور مراکز توزیع تذکره برقی را در نقاط دوردست و ولسوالی‌ها گسترش داده تا باشندگان این مناطق بتوانند تذکره برقی خویش را دریافت نمایند.

اسفندیار

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button