روزنامه ملی انیس

تدویر نوزدهمین جلسه کابینه

در تمام ادارات از تولیدات و محصولات داخلی، استفاده شود.

در تمام ادارات از تولیدات و محصولات داخلی، استفاده شود.

در نوزدهمین جلسه کابینه پیشنهاد وزارت صنعت و تجارت تایید گردید که براساس آن در تمام ادارات امارتی تا حد ممکن از تولیدات و محصولات داخلی استفاده صورت گیرد.

 این نشست کابینه دیروز دوشنبه ( ۹ جمادی الثانی ) مصادف به ۱۲ جدی به ریاست محترم رئیس الوزراء الحاج ملا محمد حسن آخند برگزار گردید که پس از تلاوت قرآن عظیم الشان و صحبت های مقدماتی بر اساس آجندا بحث صورت گرفت.

 در این نشست فیصله صورت گرفت تا بخاطر استفاده از تولیدات و محصولات داخلی وزارتهای اطلاعات و فرهنگ، ارشاد، حج، اوقاف، معارف، تحصیلات عالی و سایر وزارت ها و ادارات ذیربط به مردم آگاهی دهی نموده و وزارت صنعت و تجارت مالکان فابریکه ها و کارخانه‌ها را جهت تولیدات با کیفیت ترغیب نماید.

در این نشست کابینه، به هیئت تحت ریاست معین وزارت فواید عامه و به اشتراک معین ترانسپورت و هوانوردی، معاون لویه څارنوالی و اشخاص تخنیکی وظیفه سپرده شد تا شاهراه تونل سالنگ را از نزدیک مشاهده نموده و به منظور حل مشکلات ترافیکی مربوط عبور و مرور طرح را ترتیب و در نشست کابینه شریک نماید .

همچنان به هیئت مذکور وظیفه سپرده شد، روی اتصال راه ترانزیتی بدیل شاهراه سالنگ به شمال کشور  غور نموده که در چه مدت، چگونه و با چقدر امکانات آماده میشود و گزارش آن را به جلسه کابینه ارایه نمایند . همچنان در این جلسه، پشنهاد های وزارت اقتصاد در مورد احیا و فعال سازی سردخانهها تائید گردیدند که وزارتهای صنعت و تجارت، مالیه، اقتصاد، زراعت، آبیاری و مالداری و سایر ارگان های مربوطه باید اقدام لازم را در این زمینه انجام بدهند . این جلسه کابینه با دعای خیر به پایان رسید .

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button