سیاست او دولت

تحکیم وحدت ملی، بستگی به بیداری مردم دارد

تمام کشورها و ملت‌ها در سایه‌ی وحدت ملی زنده استند و وحدت و برادری دوام، بقا و پیشرفت آنان را تضمین کرده است.

تمام کشورها و ملت‌ها در سایه‌ی وحدت ملی زنده استند و وحدت و برادری دوام، بقا و پیشرفت آنان را تضمین کرده است.

متٲسفانه افغانستان در طول بیشتر از چهل سال، روزگار تلخ و ناگواری را تجربه کرد و بارِ بی اتفاقی و جنگ‌های پرتلفات و سنگینی را به دوش کشید.

مداخلات و تجاوزات بیگانگان، جنگ‌های تنظیمی، قومی، مذهبی و صدها بدبختی دامن‌گیر افغانستان شدند و این کشور را به ویرانه‌ای محض مبدل کرد.

افغانستان در درازنای چندین دهه، حکومت مقتدر و مرکزی نداشت و فضای زورگویی، قلدری و ملوک الطوایفی درآن کاملاً حاکم بود و زورگویان در هرجا طبق میل خود حکومت می‌راندند، بر طبل جور و جفا می‌کوبیدند و به جنگ‌وجنجال‌های تباه‌کن و بنیان‌براندازی، دست می‌یازیدند.

اگرچه در بیست سال پسین، رژیم دست‌نشانده‌ای به نام جمهوریت در کابل وجود داشت، اما این رژیم به حدی ضعیف و ناتوان بود که حتی در کابل حاکمیت نداشت و ظلم، بی‌عدالتی، چپاولگری، دزدی‌، قتل و کشتارها در پایتخت و سراسر افغانستان، بیداد می‌کرد.

اما با پیروزی امارت اسلامی افغانستان و استحکام

نظام مقتدرِ شرعی، این بدبختی‌ها پایان یافت و آزادی، امنیت، آرامش، اخوت و برادری نصیب ملت رنجدیده‌ی افغانستان گردید.

این وحدت و همدلی که آب حیات افغانستان است، باید تقویه شود و کسانی که در پی تخریب بنای وحدت ملی و اخوت این کشور وملت هستند، باید سرکوب و به جزای اعمال شوم خویش برسند.

افغانستان، سرزمینی است که هیچ قومی بر قومی و هیچ فردی بر فردی برتری ندارد و تمام اقوام در این خانه‌ی‌مشترک، سالیان سال با هم زیست‌وزندگی کرده اند و باهم هزاران پیوند دوستی، صمیمیت، خویشاوندی، و غم و شادی دارند.

اما متٲسفانه، یک عده افراد و اشخاص فرصت‌طلب، استفاده‌جو و جاسوس، همواره در پی‌ تخریب پایه‌های وحدت ملی و اخوت اسلامی در کشور استند و پیوسته بر آتش تعصب، نفاق و فتنه، دامن میزنند.

امروزه فضای مجازی افغانستان، مملو از گند نفاق‌افگنی و بوی بدِ فتنه‌انگیزی شده است و افراد زیادی از هر قوم و تباری، نشروپخش مخربانه دارند و برای بربادی افغانستان کار می‌کنند، از این طریق از کشورهای مغرض و مداخله‌گر پول به دست می‌آورند و برای تٲمین منافع بیگانه‌گان، منافع ملی کشور را آسیب می‌رسانند.

در این برهه‌‌ای از تاریخ و در این مقطع حسّاس، بر امارت اسلامی است که دست نفاق‌افگنان را از بازو قطع کند و نگذارد که آتش تباه‌کُن نفاق و تعصب، بار دیگر دامن افغانستان را بگیرد و این ملت مصیبت‌زده را در مُرداب بدبختی فرو ببرد.

نیروهای استخباراتی کشور مسئولیت دارند تا فتنه‌انگیزان را شناسایی کنند و این شجره‌ی خبیثه را از بنیاد بر اندازند و این آبستن و شکل‌گیری‌های فتنه‌ را نقش برآب سازند.

در غیر آن، این فتنه‌ها، روزی به موجی مبدل خواهد شد که بنیاد وحدت و برادری افغانستان را بر خواهد کند.

واضح است که در پشت این دسیسه‌ها و آتش‌افروزی‌ها دست‌های کثیف برخی از خارجی‌ها در کار است و آنان می‌خواهند که با این گونه زهرپاشی‌ها، برنامه‌های شوم و شیطانی خود را در افغانستان پیاده نمایند و بار دیگر از افغانستان، جهنمِ جنگ‌، جنجال‌ و بدبختی بسازند.

به امید بیداری بیشتر مردم شریف افغانستان.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button