ټولنه او کلتورسیاست او دولت

تا هنوز  ۹۹ هزار جریب زمین استرداد شده

نشست کمیسیون جلوگیری ازغصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده به ریاست شیخ الحديث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رئیس این کمیسیون ، با حضورمقامات محلی سمنگان، دراین ولایت برگزار شد.

شیخ الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی رئیس کمیسیون جلوگیری از غصب زمین درمورد ایجاد این کمیسیون روشنی انداخته گفت: این کمیسیون به دستور امیرالمومنین شیخ هبة الله آخندزاده ‹حفظه الله› وبه مشوره علما برای بررسی زمین های غصب شده دولتی به رهبری سرپرست وزارت عدلیه یک سال پیش  تشکیل شده است.

دراین نشست مولوی حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن گفت: در افغانستان 99 هزار جریب زمین استرداد شده که از جمله  50 هزار آن تثبیت و 23 هزار جریب زمین آن تحت بررسی قرار دارد.

مولوی عطاءالله عمری سرپرست وزارت زراعت آبیاری و مالداری نیز گفت:  زمین زیادی دولتی و زمین های عام المنفعه از سوی زورمندان حکومت قبلی غصب  وتقسیم شده است.

وی گفت: برای مالداری که یک بخش اساسی در اقتصاد کشور است، از زمین های عام المنفه ‹مال چرها› استفاده میشد، مگر به دلیل  کاهش شغل مالداری در کشور بسیاری علفچر هم غصب شده است

در این نشست مولوی عبدالاحد «فضلی» والی سمنگان گفت: مسوولان محلی در همکاری با کمیسیون جلوگیری از غصب زمین های دولتی قرار دارد و از این برنامه حمایت و پشتیبانی می کند.

والی  ولایت در بخش از صحبت هایش از مسوولان خواست، همان طوریکه در برابر اشغال مبارزه نمودند در برابر غاصبین زمین نیز مبارزه کنند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button