سیاست او دولت

بیستمین جلسه کابینه؛ به منظور جلوگیری از تخریب دریای آمو،  برنامه‌ریزی کوتاه مدت و دراز مدت در حال اجرا می‌باشد

بیستمین جلسة کابینه، تحت رهبری رئیس الوزراء الحاج ملامحمد حسن آخند روز دوشنبه (اول رجب المرجب) برابر با سوم دلو هـ . ش برگزار گردیده، پس از تلاوت آیات قرآن عظیم‌الشان و سخنان مقدماتی به اساس اجندا روی مسایل مختلف بحث صورت گرفت.

بیستمین جلسه کابینه، تحت رهبری رئیس الوزراء الحاج ملامحمد حسن آخند روز دوشنبه (اول رجب المرجب) برابر با سوم دلو هـ . ش برگزار گردیده، پس از تلاوت آیات قرآن عظیم‌الشان و سخنان مقدماتی به اساس اجندا روی مسایل مختلف بحث صورت گرفت.

در این نشست، طرزالعمل ریاست بررسی منازل ریاست عمومی اداره امور را با اندک تغییر تایید و همچنین طرح تهیه شده از سوی وزارت معادن و پترولیم در رابطه به برگزاری نمایشگاه های سنگ های قیمتی، فلزات و مواد معادن افغانستان در کشور های مختلف جهان تایید گردیدند. علاوه بر این، نظر کمیسیون تنظیم تشکیلات و معاشات پیرامون طرح و پالیسی مربوط به شکار، مناطق حفاظت شده و جمع آوری عواید آن از طرف اداره محیط زیست تأیید گردید.

در جلسهء کابینه به وزارت آب و انرژی وظیفه سپرده شد تا ریاست استحکام سواحل دریای آمو وزارت مذکور، برای جلوگیری از تخریب دریای آمو، بازسازی مکان های تخریب شده و حفاظت از مناطق و خانواده های در معرض تهدید، برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت اضطراری را تهیه و اجرا نماید.

در این زمینه به وزارت مالیه وظیفه سپرده شد تا در صورتی که وزارت آب و انرژی از نظر مالی مشکلات داشته باشد طبق اصول به صورت فوری امکانات مالی را از کد مربوطه اجرا نموده و زمینه امکانات را فراهم نماید.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button