سرلیکنې

بیداری نیروهای امنیتی را ستایش باید کرد!

یگانه چیزی که تشویش و پریشانی را از اذهان مردم می‌زداید و فضای روشن را به ارمغان می‌آورد، همانا ایجاد فضای امن، آرامش و اعتماد است.این فضاسازی، برای مردم مایه‌ی امید می‌گردد و ملت احساس آرامش، آسایش و شادمانی می‌نماید.از زمانی که گلیم اشغال از کشور برچیده شده و ملت در یک فضای کاملاً امن قرار گرفته اند؛ با گذشت هر روز شاهد دستاوردهای بزرگ امنیتی، اقتصادی و سیاسی در کشور استیم.

نیروهای استخباراتی و امنیتی کشور در گذشته و خصوصاً در این اواخر هم دستاوردهای بزرگی داشته است و تعداد زیادی از کسانی که امنیت را اخلال می‌کردند و دست به اختطاف، چپاول و قاچاق می‌زدند را دستگیر کرده و به پنجه‌ی قانون سپرده اند.

بیداری نیروهای کشفی و امنیتی کشور قابل تقدیر و ستایش است و هر افغان از تلاش‌های شبانه ‌روزی آنان اظهار امتنان می‌کنند و سپاس‌گزار استند.

مردم مجاهد و رنجدیده‌ی افغانستان در طول چهل‌وچند سال، زحمات زیادی را متقبل شدند و روزهای سخت و روزگار سیاهی را تجربه کردند.

اما با پیروزی امارت اسلامی افغانستان، تمام آرمان‌ها و آرزوهای ملت مجاهد و قهرمان برآورده شد و این ملت، یکی از خاک ذلت و اسارت برخاستند و به قله‌های بلند آزادی جسمی و روحی رسیدند و در اوج عزت، سربلندی و شادمانی‌ها عروج کردند.

این ملت در کنار نیروهای امنیتی کشور خود ایستاد اند و برای شناسایی مجرمان، دزدان، اختطافچیان، اخلالگران و قاچاقچیان، تلاش می‌ورزند و همچنان برای حفظ آرامش و امنیت کشور شب و روز با نیروهای کشفی، استخباراتی، امنیتی و دفاعی کشور همکار و هماهنگ استند.

دستگیری اختطافچیان در هرات و رهایی چندتن کودک از چنگال آدم‌ربایان در فاریاب و دیگر نقاط کشور و همچنان خنثاکردن پلان‌های شوم اخلال‌گران، همه از دستاوردهایی به شمار می‌روند که قابل تقدیر است و باید آن را با دیده‌ی قدر نگریست.

امیدواریم که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور نیز بیشتر از پیش فضای اعتماد را ایجاد و راوبط خود را با مردم گسترش دهند و زمینه‌ی هرگونه خدمت به ملت و ترقی و پیشرفت ملک و سرزمین را مساعد سازند تاملت دریک فضای صلح وامنیت زندگی نماید و کشورما به سوی رفاه وآسایش گام بردارد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button