ګزارش

برگزاری رقابت کتاب‌خوانی در میان جوانان

هيواد : کتاب‌خانه و سالون مطالعه عرفان رقابت کتاب خوانی را به منظور ترویج رٌشد فرهنگ مطالعه و انگیزه دهی در میان جوانان برگزار نمود. مسئولين برگزاری این رقابت هدف از برگزاری این‌ برنامه در میان جوانان را ایجاد فرهنگ مطالعه در میان نسل جوان کشور گفته اند.

رحمت‌الله فروتن، مدیر مسئول کتابخانه و سالون مطالعه عرفان می‌گوید که نیاز است که با ایجاد رقابت‌ها تلاش صورت‌ گیرد تا جوانان به فرهنگ کتاب خوانی رو بیاورند چون کشور ما نیاز به جوانانِ دارد که مطالعه کتاب همانند سایر کارهای روز مره اش باشد.

آقای فروتن اضافه کرد که با خوانش کتاب می‌توان کشور را در عرصه‌های مختلف رونق داد. مسوولان برگزاری این برنامه اما می‌گویند که فرهنگ مطالعه و کتابخوانی درمیان نسل جوان کشور نسبت به سال‌ های قبل کم رنگتر شده چون به گفته‌ی آنان در دوره اول و دوم مسابقه ۵۴۰ تن در مسابقه ثبت نام کرده بود اما در این دور گراف آن به ۴۵۰ تن اشتراک کنند‌گان پایین‌ تر آمده است. «دراین مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی به تعداد ۴۵۰ تن از آقایان و بانوان اشتراک کرده بودند که ۲۵۰تن ذکور ۲۰۰ تن اناث را شامل می شد».

وی می گوید که برای رُشد فرهنگ مطالعه در میان نسل جوان باید رقابت های مقاله نویسی و کتابخوانی نیز برگزار گردد:«برای رُشد فرهنگ مطالعه دربین جوانان باید همچون مسابقه کتابخوانی و مقاله نویسی از طرف کتابخانه‌ها و نهادهای علمی و فرهنگی راه اندازی شود تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی رُشد نماید». آقای فروتن اشاره نمود که برای کسانی در این رقابت‌ مقام‌ نخست را گرفته‌اند ۵۰۰ هزار افغانی و برای مقام‌های دوم و‌سوم هر کدام ۴۰۰۰ و ۳۰۰۰ هزار افغانی جایزه نقدی تشویقی اهدا گردید.    ببرک قیومی

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button