سرلیکنې

برق نیاز مبرم امروزی

در عصر حاضر برق یکی از نیازهای مبرم و مهم جهان به شمار می‌رود و اکثر امور جهان امروز بستگی به برق دارد، بنابراین تمام کشورها برق را در محراق توجه شان قرار داده است و ازاین ناحیه مشکل شان را برطرف کرده اند.

55 / 100

در عصر حاضر برق یکی از نیازهای مبرم و مهم جهان به شمار می‌رود و اکثر امور جهان امروز بستگی به برق دارد، بنابراین تمام کشورها برق را در محراق توجه شان قرار داده است و ازاین ناحیه مشکل شان را برطرف کرده اند.

جهان توسعه‌یافته و متمدن، شب و روز شان فرق نمی‌شود و تمام لحظات شان، سرشار از برق است و بدون برق یک لحظه هم نمی‌خواهند زندگی کنند و نبود برق هم درآن‌جا اصلاً احساس نمی‌شود.

در جهان دوم و سوم نیز برق علی‌الدوام پرتوافشانی می‌کند و اندکی از کشورهاست که به کمبود برق مواجه استند و مردم شان ازاین ناحیه رنج می‌برند.

تنها افغانستان است که در پهلوی دیگر مشکلات در کمبود جدی برق مواجه است و مردم در اکثر نقاط کشور در تاریکی به سر می‌برند و از نعمت برق و روشنی محروم استند.

مردم پایتخت شکایت دارند که در 24 ساعت، پنج ساعت برق منظم ندارند و این مشکل در هوای گرم و طاقت‌فرسا زندگی را سخت کرده است.

برق در کابل و پایتخت کشور به قلت مواجه است و شهریان کابل از پرچاوی‌های دوامدارآن شکایت دارند و ریاست برشنا را به باد انتقاد می‌گیرند.

در کابل و ولایات در این روزها گرمای شدید و طاقت‌سوزی رخت اقامت افکنده و حتی در بعضی از ولایات درجه‌ی حرارت تا به ۴۸ درجه صعود کرده است.

 مردم ازاین ناحیه سخت در تنگنا قرار دارند و از شدت گرما و نبود برق پیوسته در عذاب استند.

از سوی دیگر در شهرها تجارت، شرکت‌ها و دیگر امور مردم بیشتر به برق بستگی دارند و دستگاه‌های کاری بدون برق اصلاً نمی‌چرخند.

بنابراین تمام ملت و خصوصاً شهریان کابل از مسئولین امور می‌پرسند که برق کجاست و چرا ناگهانی مفقودالاثر گردیده است؟.

این ملت از امارت اسلامی افغانستان می‌خواهند که در این مورد توجه کند و میراث برجامانده رژیم جمهوریت که همانا مشکلات و به ویژه نبود برق است را برطرف کند و به روزگار و مشکلات مردم رسیدگی صورت گیرد.

مردم می‌گویند که؛ امسال میزان بارندگی‌ها نسبت به سال‌های قبل در کشور بلند بود، امیدوار بودند که بندهای کشور از آب کافی مملو است و می‌شود که مردم امسال از برق داخلی نیز بیشتر مستفید شوند و به کمبود برق مواجه نگردند.

اما متٲسفانه دراین روزها، مردم در مجموع و خصوصاً باشندگان پایتخت به قلت شدید برق مواجه استند و ازاین ناحیه سخت شکایت دارند.

از سوی دیگر، باشندگان کابل از بلند بودن بل های برق نیز شاکی هستند و آن‌ها می‌گویند ماهانه بل های برق ما در حالی که مصارف کم است، اما زیاد می‌آید و توان پرداخت آن را نداریم.

در آخر یک‌بار دیگر از ریاست برشنا و دیگر مقامات ذی‌ربط، تقاضا می‌شود که در این مورد توجه خاص نمایند و مشکل برق و هزینه آن را به درستی برطرف سازند.

تا مردم از چنگال گرمای شدید که منجر به بروز انواع بیماری و امراض نیز گریده است، نجات یابند و از انوار برق به گونه‌ی بهتر مستفید شوند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button