سرلیکنې

با بی‌حجابی، دروازه‌های فتنه باز می‌شود

افغانستان سرزمین اسلامی است،  قرن‌هاست که این ملت بزرگ در پرتو دین مقدس اسلام زندگی می‌کنند و برای گسترش و تطبیق احکام الهی و شریعت ناب محمدی، سالیان سال جهاد کرده اند و در این مسیر مقدس قربانی‌های بی‌دریغی را به درگاه رب‌العالمین پیشکش نموده اند.

 علمای کرام برای گسترش و تطبیق این برنامه‌های سالم و سازنده پیشتاز بوده اند و در هر زمان، نقش کلیدی و اساسی را بازی کرده اند.

زمانی که شاه‌امان‌الله برای از بین‌بردن حجاب اسلامی اقدام کرد، در قدم نخست علما بودند که مخالفت شدید خود را در پیوند به این قضیه اعلام نمودند و برای دفاع ازاین فریضه، فداکاری کردند و حتی شکنجه شدند و مظلومانه به شهادت رسیدند.

بعد ازآن در زمان روس‌ها نیز علما بودند که در مقابل دهریت، فساد و بی‌حجابی قامت بلند کردند و به فتوای آنان، ملت مجاهد و قهر مان افغانستان، به قیام برخاستند و قشون سرخ و کمونیستان بی‌خدا را به شکست ابدی مواجه نمودند.

در بیست سال اشغال، امریکا و ناتو در کنار اشغالگری و بیداد و قتل‌های عجیب و غریب؛ سخت تلاش ورزیدند تا روند بی‌حجابی‌ را در افغانستان گسترش دهند و فرزندان و نسل‌های حال و آینده‌ی ما را مفسد، بی‌حیا و عیّاش به بار بیاورند.

اما این بار نیز علما و مجاهدین در سد راه شان واقع شدند و نگذاشتند که این پلان‌های شوم و شیطانی به کرسی تحقق تکیه بزند و در افغانستان نهادینه گردد.

حالا که امارت اسلامی افغانستان به پیروزی رسیده است، خواهران ما با درک حقایق، بیشتر به حجاب رو آورده اند و در برابر بی‌حجابی و بی‌حیایی، حساسیت نشان می‌دهند و در روشنی احکام الهی و شرع شریف، به پیش می‌روند.

ازاین‌که با بی‌حجابی دروازه‌های فتنه باز می‌شود، باید برای قلع و قمع بی‌حجابی مبارزه عمیقی صورت بگیرد و همچنان برای گسترش و تطبیق حجاب اسلامی، تدابیر حکیمانه‌ای روی دست گرفته شود، تا روال حجاب شرعی در افغانستان نهادینه گردد و صد درصد به سرزمین اسلامی مان، تحقق پیدا کند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button