ټولنه او کلتور

بازداشت و برکنار شدن ۳۰۰ تن از ریاست پاسپورت

سخنگوی امارت اسلامی در مصاحبه‌یی به تلویزیون خصوصی طلوع نیوز می‌گوید که تا اکنون ۳۰۰ تن از کارمندان ریاست عمومی پاسپورت به اتهام فساد بازداشت و یا از کار برکنار شده‌اند.

سخنگوی امارت اسلامی در مصاحبه‌یی به تلویزیون خصوصی طلوع نیوز می‌گوید که تا اکنون ۳۰۰ تن از کارمندان ریاست عمومی پاسپورت به اتهام فساد بازداشت و یا از کار برکنار شده‌اند.

ذبیح الله مجاهد گفته که حکومت سرپرست متعهد به ریشه‌کن کردن فساد است و اکنون ریاست پاسپورت از وجود فساد پاک‌سازی شده است.

مولوی مجاهد گفت: «پس از آمدن تحولات، ما با کاهش پاسپورت روبه‌رو شدیم و بعضی جعل‌سازی‌ها و کمیشن‌کاری‌ها در آنجا انجام شد که معلومات من همین است که تا اکنون ۳۰۰ نفر از آن اداره منفک، بازداشت و به زندان رفتند، بخاطریکه در آن بخش فساد داشتند.»

او می‌افزاید که تا اکنون مشکل فنی در این ریاست از میان برداشته نشده، از همین‌رو صدور پاسپورت متوقف است.

در همین حال، باشنده گان کابل می‌گویند که داشتن پاسپورت حق هر شهروند است و امارت اسلامی باید روند توزیع پاسپورت را از سر بگیرد. آنان ادعا دارند که پاسپورت در برابر پول‌های هنگفت به مردم توزیع می‌شود.

احمد زاهد، یک باشنده کابل، می‌گوید: «من خودم مدت شش ماه می‌شود که در ریاست پاسپورت ثبت نام کردیم فورم آنلاین را بدست آوردیم ولی متاسفانه هیچ گونه تماسی یا فورمی که باید بگیریم و به دور نهایی برویم، دریافت نکرده‌ایم.»

احمد راشد، باشنده کابل، می‌گوید: «خواهش ما همین است که در تمام ولایات و در مرکز افغانستان پاسپورت باید باز شود.»

نور الله پتمن، سخنگوی ریاست پاسپورت، گفت: «تمامی گروه‌های تخنیکی دارند کار می‌کنند تلاش جریان دارد تا چالش‌های موجود حل شود تا بعد از آن ما روند توزیع پاسپورت را آغاز کنیم. »

نزدیک به ۵ ماه از بسته شدن ریاست پاسپورت می‌گذرد و تا کنون جزییات در باره مشکل فنی که همواره مطرح شده است، در دست نیست؛ اما این ریاست بر بنیاد تایید کمیسیون طبی برای بیماران، پاسپورت می‌دهد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button