سرلیکنې

ایام فتـح و پیروزی گرامی باد!

دوسال قبل در چنین روزها بود که مجاهدین امارت اسلامی افغانستان، ولایات را یکی پی دیگری فتح نموده و بالاخره در 24  اسد پایتخت کشور؛ شهر کابل را فتح کردند، حکومت اشرف‌غنی، رئیس جمهور دست‌نشانده‌ی امریکا سرنگون شد و حکومت امارت اسلامی به پیروزی رسید و یک حکومت کاملاً مستقل، ملی و اسلامی به وجود آمد.

مجاهدین امارت اسلامی؛ پس از بیست سال جهاد، فداکاری و مبارزات شهادت‌طلبانه توانستند به آزادی کشور و پیروزی بزرگی، نایل آیند.

اگرچه در جریان این نبردها؛ نیروهای اشغال‌گر و همدستان داخلی شان، به جنگ‌های خونینی پرداختند و از خشم و خشونت شدید کار گرفتند.

اما به نصرت پروردگار، حمایت ملت قهرمان و برکت خون پاک شهدا، فتح و پیروزی بزرگی نصیب مجاهدین گردید و حکومت‌دست‌نشانده‌ی امریکا و ناتو با تمام سازوبرگ آن سرنگون شد.

در دوسال بعد از فتح و استقرار حکومت امارت اسلامی افغانستان، در عرصه‌‌های امنیت و آرامش، خدمات عام المنفعه، یکپارچگی و وحدت ملی؛ کارهای ملموسی صورت گرفت و ما شاهد پیشرفت‌‌ چشم‌گیری در عرصه‌های مختلفی هستیم.

حالا که عمر پیروزی و بازگشت امارت اسلامی افغانستان به دوسال می‌رسد، جهان و کشورها باید دست از جفا در حق افغانستان بردارند، اهمیت این موضوع را درک کنند و برای تعامل نیک و به رسمیت‌شناختن امارت اسلامی افغانستان، عملاً اقدام نمایند.

در آخر برای ملت بزرگ افغانستان؛ دومین سالروز فتح و پیروزی امارت اسلامی افغانستان را تبریک می‌گوییم، برای شهدای عزت و آزادی آرزوی بهشت برین داریم و برای مجاهدین استقامت در راه شریعت محمدی (ص) را خواهانیم و به نظام اسلامی، دوام و بقا از جانب رب العزت استدعا می‌نماییم.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button