سرلیکنې

اهانت به مقدسات مسلمانان نمایانگر آزادي بیان نیست

سوزاندن يک نسخه یی از قرآنکريم در سويدن، آتش خشم تمامی مسلمانان جهان را شعله ور ساخته و اين عمل از سوی کشورهای اسلامی به شديدترين لحن تقبيح شده است.

سوزاندن يک نسخه یی از قرآنکريم در سويدن، آتش خشم تمامی مسلمانان جهان را شعله ور ساخته و اين عمل از سوی کشورهای اسلامی به شديدترين لحن تقبيح شده است.

کشورهاي اسلامي اين عمل شنيع را تحريکآميز، نسنجيده و غير قابل قبول خوانده و آنرا محکوم و از کشور سويدن خواسته اند که عاملان اين قضيه را مورد پيگرد قانوني قرار دهند.

وزارت امور خارجه امارت اسلامي نيز در تويتي، اجازه دادن به چنين عملکرد، تحت نام آزادي بيان از سوي مقامهاي سويدني را قابل نکوهش دانسته و اين عمل را توهين به مقدسات اسلامي و پيروان آن خوانده، خواستار مجازات عاملان اين حرکت نفرتانگيز شده است.

روي اين اساس کشورهاي کفري و حاميان دروغين آزادي بيان بدانند که اهانت به مقدسات مسلمانان آزادي بيان و نظام دموکراسي را به نمايش نميگذارد، بلکه  تحجري است که در سايه دموکراسي و آزادي بيان در برابر بيش از دو ميليارد مسلمان روا داشته ميشود، در روز نخست عيد سعيد اضحي يک مفسد سويدني در يک حرکت متحجرانه در برابر مسجد مسلمانان در شهر استکهلم آن هم در يک فضاي مصئون که از سوي پوليس اين شهر تأمين شده بود، نسخهيي از قرآن عظيمالشأن را با تمام بيحرمتي، آتش زد و آتش خشم مسلمانان جهان را بار ديگر شعلهور ساخت.

هر چند اين بار نخست نيست که اين عمل قبيح آن هم در يک کشور، صورت ميگيرد، بلکه بارها همچون عمل در کشور سويدن انجام شده و احساسات مسلمانان را جريحهدار ساخته است، اما دنياي غرب بداند که اهانت به اسلام و ترويج  نفرت جز بيثباتي و سر افگندگي براي آنان، ديگر سودي نخواهد داشت.

اين عمل قبيح در حالي در يکي از کشورهاي اروپايي انجام ميشود که کشورهاي غربي و امريکايي بارها از رشد افراطگرايي در جوامع اسلامي سخن گفته و رشد افراطگرايي را به زيان جهان به اصطلاح آنان مدرن خواندهاند در صورتيکه هيچ مسلماني در جهان به کتابهاي سماوي توهيني را روا ندانسته، بل به تمام اديان آسماني و پيامبران ايمان آورده و آنرا احترام ميکنند، زيرا خداوند عزوجل در قرآنکريم در سوره انعام آيه 108 فرموده: ترجمه: « و شما مؤمنان به آنچه مشرکان غير از خدا ميخوانند، دشنام ندهيد تا مبادا آنان از روي ظلم و جهالت خدا را دشنام دهند.» اما اين دنياي غرب است که از افراطگرايي در پوشش نظامهاي دموکراسي و در سايه آزادي بيان حمايت ميکند و هر از گاهي به اسلام و مقدسات مسلمانان ميتازد.

بنا بر اين سياست اسلامستيزانه غرب، بايد کشورهاي اسلامي، کشيدگيهاي سياسي و جغرافيايي را کنار بگذارند و به مؤلفه « اسلام مرز نميشناسد» بپيوندند تا قدرت و صلابت گذشته را دوباره به دست بياورند تا هيچ کشوري به خود اجازه ندهد تا به بهانه آزادي بيان و دموکراسي به مقدسات مسلمانان اهانت را روا بدارند، زيرا اهانت و توهين بر مقدسات اديان در منشور ملل متحد نيز ممنوع بوده و عاملان آن بايد مجازات شوند و کشورهاي که امروز به مؤلفههاي آزادي بيان و دموکراسي نيز باور دارند بايد در زمينه بيتفاوت نمانند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button