سرلیکنې

انکشاف مدارس دینی؛ رمز بقای نظام اسلامی

بدون شک مدارس دینی، بهترین تربیت‌گاه فرزندان مسلمان است و برای بقا و دوام حکومت‌‌ها و نظام‌های اسلامی، نقش موثر و سازنده‌یی دارد.

بدون شک مدارس دینی، بهترین تربیت‌گاه فرزندان مسلمان است و برای بقا و دوام حکومت‌‌ها و نظام‌های اسلامی، نقش موثر و سازنده‌یی دارد.

در افغانستان، هر باری که اشغالگران تجاوز کرده اند، بیش‌ترین کسانی که برای دفاع از اسلام، ناموس، خاک و ارزش‌ها قامت بلند کرده اند؛ اهل مدرسه بوده اند.

در تجاوز انگلیس، روس و خصوصاً در تجاوز امریکا علما بودند که ایستادگی و فداکاری کردند و قربانی دادند.

ملت مجاهد افغانستان نیز پیوسته از علمای دین و روحانیون اطاعت کرده اند و به فتوا و هدایت آنان رهسپار سنگرهای داغ جهاد و مبارزه شده اند.

امروز نیز موفقیتی که نصیب ملت بزرگ افغانستان شده است از یمن زحمات و فداکاری‌های علمای کرام بوده و طالبان مدارس بودند که سینه‌های شان را در مقابل مدرن‌ترین اسلحه‌ی قشون متجاوز سپر کردند و فتح و پیروزی بزرگ و تاریخی را به نفع اسلام و افغانستان رقم زدند.

واضح است که اگر علمای ربانی و طالبان راسخ نمی‌بودند، امروز افغانستان در کام فرعون‌های عصر فرورفته بود و دیگر افغانستان اسلامی و مستقلی وجود نمی‌داشت.

اما این تربیت‌یافتگان مدارس بودند که افغانستان را از کام قدرت‌های جهان‌خوار بیرون کردند و کشور را از دام کفر و طاغوت و برنامه‌های شیطانی آنان، نجات بخشیدند.

پس بر امارت اسلامی اشّد لازم است که مدارس دینی را تقویه کند و برای انکشاف ساختار و محتوای آن، تلاش و سرمایه‌گذاری نماید.

چون هر طالب علم، سنگر تسخیرناپذیری‌ست در برابر کفر و گمراهی و دژِ مستحکمی‌ست در مقابل اشغال و اهداف شوم و شیطانیِ قدرت‌های استعماری.

اگر در این مورد توجه نشود، مراکز کفری به عناوین مختلف دست‌به‌کار استند و برای پیاده کردن اهداف شوم بیگانگان، تلاش می‌ورزند.

بهتر است که پاد زهری برای زهرپاشی دشمنان اسلام ساخته شود، تا برنامه‌های شوم و شیطانی آنان از نطفه خنثی گردد و افغانستان به حیث بستر مناسب برای برنامه‌های اسلامی باقی بماند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button