مقالې او تبصرې

انقلاب اسلامی که بعداز تداوم چهارده سال پیکار و خونریزی به پیروزی رسید 

به پیشواز سی و یکمین سالگرد جهاد مردم افغانستان

مردم مسلمان، متدین و مجاهد افغانستان در دراز نای تاریخ پر افتخار خویش به خاطر حفاظت از تمامیت ارضی، حاکمیت سراسری و نوامیس ملی از هیچگونه فدا کاری و از خود گذری دريغ نکرده اند. بزرگان و نیاکان ما در راه حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور خویش آنچه کرده اند ،ما امروز آنرا در صفحات زرین تاریخ خود مطالعه میکنیم و آنچه ما امروز انجام میدهیم تاریخ فردای کشور در مورد کار کرد های ما قضاوت می‌نماید.
هشتم ثور سال ۱۳۷۱ خورشیدی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مردم قهرمان ما یکی از روزهای با شکوه تاریخ پر افتخار ملت مومن و غیور افغانستان و انقلاب پیروز مندانه مردم مجاهد ما میباشد که آن محصول جان نثاری و از خود گذری هزاران شهدای گلگون کفن ملت شهید پرور ماست که‌ همه ساله این روز خجسته با غرور و افتخار تجلیل میگردد. بدون شک انقلاب هشت ثور یکی از انقلاب های آزادیخواهی ملت مجاهد و مسلمان افغانستان بوده که در برابر امپراتوری بزرگ قشون سرخ اشغالگر و رژیم منفور دست نشانده شان به پیروزی رسیده است که نه تنها  جماهیر اتحاد شوروی وقت را شکست داد بلکه آنرا پارچه ،پارچه نمود و کشور های دیگر آسیای میانه واروپای شرقی را که سالهای سال در تحت سلطه طاغوتی آن قرار داشت به آزادی رساند.
این آزادی کشورهای متذکره و افغانستان ثمره شهادت ،معیوبیت و مهاجرت میلیونها افغان می باشد.

زمانی که در سال ۱۳۵۷ خورشیدی کودتای سیاه نظامیان وقت حکومت سردار محمد داود خان را به اساس رهنمایی و دستور مستقیم کاخ نشینان کرملین سرنگون ساخت و نظام استبدادی بالای مردم ما حاکم شد و روز ۶ جدی سال ۱۳۵۸خورشیدی  کشور مان توسط جماهیر اتحاد شوروی اشغال شد، از همان تاریخ مردم آزادیخواه افغانستان در پی سرنگونی این نظام بیگانه پرست پرچم های آزادی خواهی را در هر گوشه و کنار کشور ما با ندای (الله اکبر) بر افراشتند و حاضر به هر نوع قربانی ، ایثار و فداکاری در مقابل تجاوزگران شدند.
به همین ترتیب ملت مومن و مجاهد افغان در برابر روس ها و مزدوران شان جهاد را آغاز کردند
قراریکه در قرآن کریم خداوند(ج)وعده داده است ، مجاهدین و مبارزین به این وعده خداوند متعال عمل کردند.
اگر ملت افعان با اخلاص کامل دست به جهاد نمی زدند، امروز اصلآ افغانستان وجود نمیداشت واین  افغانستان بود که به حیث یک کشور آزاد ی خواه  به تمام کشور های تجاوز گر که چشم طمع به این کشور داشتند درس خوبی داد.
بدون تردید جهاد و ایستادگی تاثیرات خوب در جامعه ما بر جاگذاشت و ملت افغانستان شهامت خود را به جهانیان نشان داد و به تمام ابر قدرت ها ثابت ساخت که افغانستان با وجود عقب مانده گی ، فقر و بی سوادی می تواند در مقابل تجاوزگران از خود شهامت و مردانگی نشان دهد.
آری ! انقلاب اسلامی که بعداز تداوم چهارده سال پیکار و خونریزی به پیروزی رسید،به جهان ثابت ساخت که عنصر عقیده،ایمان و اراده ملت مومن بود تا یک ابر قدرتی ّبه آن بزرگی که از نظر نظامی و اقتصادی در جهان تک تازی داشت از پا در آورد و بر زور گویی اش نقطه پایان گذاشت.
ولی باتاسف که بعداز پیروزی مجاهدین در کشور آتش جنگهای داخلی ،تنظیمی و گروهی شعله‌ ورشد و افغانستان خصوصآ کابل در اثر جنگهای داخلی به مخروبه مبدل شد و هزاران مردم بی دفاع کابل هست و بود شانرا در این جنگها از دست داده و عده‌یی هم به کشور های همسايه متواری گردیدند.

خوشبختانه بعد از سپری شدن پنج سال مبارزه و از خود گذری تحریک اسلامی طالبان کرام علیه حکومت شروفساد به پیروزی رسید و نظام اسلامی استقرار یافت، صلح و آرامش  سراسری در تمامی جغرافیای افغانستان تامین شد ،بی عدالتی، فساد ،دزدی و غارت اموال مردم خاتمه یافت و نظام ناب اسلامی رویکارآمد و مردم افغانستان در فضای صلح و امن زندگی خویش را  بدون تشویش ادامه دادند.
این روز خجسته را گرامی میدارم، تاباشد مردم آزادی خواه ما این درس آزاده گی را نیز به ارث ببرند  به افتخارات تاریخی

نیاکانشان ببالند و برای همیشه بیرق آزادی وطن را برافراشته نگهدارند.

                                      میرمسجدی عزیزی

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button