سرلیکنې

امریکا، حق ندارد که بر افغانستان محدودیت  وضع کند!

امریکا، حق ندارد که بر افغانستان محدودیت  وضع کند!

امریکا و هیچ‌کشوری حق ندارد که ارتباطات و سفرهای مسئولین کشور ما را محدود کند و در مورد روابط امارت اسلامی افغانستان با جهان و کشور ها واکنش نشان دهد و غیر مسئولانه ابراز نظر نماید.افغانستان کشوری است مستقل و سیاست داخلی و خارجی خود را خود ترسیم می‌کند و حق دارد با جهان و کشورها روابط برقرار کند، سفرها و تعامل داشته باشد.

امریکا، غرب و دیگر قدرت‌های جهانی هریک به نوبه‌ی خود در افغانستان جنایت آفریده اند و در گذشته‌های دور و نزدیک؛ باعث بی‌ثباتی، تباهی و بربادی این سرزمین شده اند.

از این جهت لازم است به جای این‌که؛ مغرضانه و غیرمسئولانه در مورد کشور و مسئولین ما اظهار نظر داشته باشند، باید از عملکرد خود در افغانستان ابراز ندامت و پشیمانی کنند و غرامت بپردازند.

امریکا و ناتو، بیست سال افغانستان را در چنگِ اشغال و بیداد خود داشتند و در این مدت، هزاران فرزند ارزشمند این سرزمین را به شهادت رساندند و هزاران تن دیگر را معلول ساختند و میلیون‌ها تن را مهاجر و آواره نمودند.

این مستکبران جهانی، افغانستان آزاد و آباد را به کام بربادی سپردند و این سرزمین اسلامی را به جهنم جنگ، جنجال، چپاول، ویرانی و تباهی مبدل کردند.

امروز که این ملت بزرگ از فقر و بیچارگی رنج می‌برند نیز از کارکردهای سیاه و برنامه‌های شوم امریکا است که در افغانستان برای بیست سال تطبیق گردید و پیامدهای تلخ و ناگوار آن، هنوز مردم مارا می‌آزارد و شاید برای سالیان زیادی، دامن‌گیر ملک و ملت مان باشد.

خواست ملت بزرگ افغانستان این است؛ امریکا به جایی که انگشت انتقاد بلند کند و دیگران را تروریست و دهشت‌افگن بخواند و در فهرست سیاه قرار بدهد، باید از عملکرد خود بشرمد و تروریستان اصلی را از اسرائیل گرفته، تا دیگر نقاط جهان حمایت نکند و در آغوش خود پرورش ندهد.

بر امریکا لازم است که غرامت ویرانگری‌هایش در افغانستان را بپردازد و همچنان پول‌هایی‌که مربوط ملت افغانستان می‌شوند را از انجماد بکشد و تحویل افغانستان نماید، تا باشد ملت فقیر و بیچاره‌ی این کشور ازآن استفاده نمایند و از حق مشروع خود بهره‌مند شوند.

ملت بزرگ افغانستان، در آخر یکبار دیگر اظهارات وزارت خارجه امریکا در قبال سفر مولوی سراج الدین حقانی وزیر امور داخله‌ی کشور در امارات عربی را، غیر مسئولانه می‌دانند و امیدوارند که امریکا باید با افغانستان به زبان دیپلماسی حرف بزند و از زورگویی و سخنان مغرضانه، اجتناب ورزد و همچنان از شورای امنیت می‌خواهند که نام بزرگان امارت اسلامی را از فهرست سیاه تحریم، حذف کند و افغانستان را دیگر با عینک سیاه امریکا و مستکبران نبیند و بگذارد تا این سرزمین نیز به نعمت آبادی، شکوهمندی و شکوفایی، دست پیدا کند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button