سرلیکنې

افزایش دلگرمی کشورها به افغانستان

با گذشت هر روز حقانیت افغانستان ثابت می‌شود و هر کشور به حق‌بجانب‌بودن افغانستان متیقن می‌گردد.

زمانی که دروازه‌ی فتوحات باز شد و امارت اسلامی افغانستان به پیروزی می‌رسید، تمام جهان روزهای سخت و دشواری را برای افغانستان پیشبینی می‌کردند و همه از حاکمیت امارت اسلامی خوف و هراس داشتند.

حالا که بیشتر از یک سال از پیروزی امارت اسلامی می‌گذرد، جهان شاهد حکومت‌داری خوب، محو فساد، ساخت‌وساز بهتر در این کشور هستند.

این امر، دیدگاه جهان را در قبال امارت اسلامی افغانستان تغییر داده است و بسیاری از کشورها به این باورشده اند که؛ بهتر از امارت اسلامی در افغانستان، حکومتی متصور نیست و دیگر هیچ‌حکومتی در این کشور نتیجه‌ی مثبت و ملموسی نخواهد داشت.

جهان در ۴۴سال انقلاب، در افغانستان حکومت‌های گوناگونی را تجربه کردند و خصوصاً در بیست سال پسین، شاهد حکومت‌هایی در افغانستان بودند که جز فساد، اختلاس، نفاق، تعصب، تقلب، ملوک‌الطوایفی، بی‌عدالتی، کارهای مافیایی، وطن‌فروشی، بردگی و حیف‌ومیل پول‌های بادآورده، کدام برنامه‌ی دیگری روی دست نداشتند.

اما با پیروزی امارت اسلامی افغانستان، چهره‌ی شهرها کاملاً تغییر نمود و افغانستان، رنگ و رونق تازه‌ای را به‌خود گرفت.

کابل و دیگر شهرها که لبالب از معتادین و گداها بودند، امروز به شهرهای بدون معتاد و گدا و حتی افغانستان از وجود مواد مخدر پاک شده است و این کشور با گذشت هرلحظه زیبایی و شکوفایی روزافزونی را تجربه می‌کند.

امارت اسلامی افغانستان با امکانات اندک و وقت کم، کارهای بزرگی را انجام داد و توانست؛ افغانستانِ آزاد، آرام، متحد، مستقل و مقتدری را تمثیل کند و تندیس زیبایی از افغانستان پردستاورد را در انظار جهانیان به نمایش بگذارد.

از همین جهت است که کشورها با گذشت هر روز به افغانستان، دل‌گرمی پیدا می‌کنند و سفارت‌خانه‌های افغانستان، مقیم کشورهای شان را در اختیار امارت اسلامی، یکی پی‌ دیگری قرار می‌دهند.

همه دراین اواخر گواه هستیم که کشور ترکیه و جمهوری اسلامی ایران، سفارت‌های افغانستان مقیم آن‌دوکشور را در اختیار امارت اسلامی قرار دادند و روابط دیپلوماتیک و بسیار دوستانه‌ی خویش را با افغانستان برقرار نمودند.

قرار معلومات برخی از کشورهای دیگری نیز دستِ دوستی به سوی امارت اسلامی دراز کرده اند و قرار است که در روزهای نزدیک، سفارت افغانستان در کشورهای شان را در اختیار امارت اسلامی افغانستان قرار دهند و برای به رسمیت‌شناختن امارت اسلامی دست به کار شوند.

این امر، می‌رساند که آینده‌ی بهتری در انتظار افغانستان است و زود است که این سرزمینِ مصیبت‌زده و داغدیده، از منجلاب بدبختی بیرون شود و فردای درخشانی را تجربه نماید.

ان‌شاءالله العظیم.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button