سرلیکنې

اطاعت از امیر، کلید موفقیت است

هر کشوری که از زعیم خود اطاعت داشته باشد، به موفقیت می‌رسد و کامیابی‌های بزرگی شاملش می‌گردد.افغانستان یکی از کشورهایی است که ملت و حکومت همه از امیر خود اطاعت و پیروی می‌کنند و هر گاهی که از جانب عالیقدر امیرالمومنین شیخ هبت الله آخندازده حفظه الله فرمانی صادر شود، بدون درنگ پذیرفته می‌شود و مورد قبول تمام شهروندان کشور و مجاهدین عظام قرار می‌گیرد.

افغانستان در قرن‌های اخیر، یکی از کشورهایی بوده که حکومت‌ها در تمام این جغرافیا حاکمیت نداشته و به شکلی از اشکال، روند ملوک الطوایفی درآن حاکم بوده است.

خصوصاً در نیم قرن پسین و به ویژه در بیست سال اشغال افغانستان توسط امریکا و ناتو، اصلاً حاکمیت و قانون وجود نداشت و هر جنگ‌سالار و تفنگ‌سالار هرچه که می‌خواست، در هرجا انجام میداد و کسی حرفی برای گفتن هم نداشت.

اما با پیروزی امارت اسلامی افغانستان روند زشت ملوک الطوایفی و جزایر قدرت کاملا از بین رفت و همه زیر چتر یک امارت و یک امیر جمع آمدند و همه گوش به فرمان یک امیر عالم، عادل و مبتکر استند.

مهم‌تر از همه این‌که؛ حدودالله و احکام الهی کشور جاری است و با گذشت هر روز در سراسر این سرزمین تطبیق و اجرا می‌گردد.

مردم مجاهد و قهرمان افغانستان ازاین روند سالم، سازنده و شرعی، به طور کامل راضی اند و حمایت می‌کنند و هرآنچه که از جانب امیر گرامی و عالیقدر گفته شود، بدون توقف در منصه‌ی اجرا قرار می‌گیرد و لباس تحقق در تن می‌کند.

این اطاعت؛ حیثیت و وقار جهانی افغانستان را بلند برده است و افغانستان را در سطح منطقه و جهان نیز من‌حیث یک کشور مقتدر و پر وجاهت معرفی کرده است.

امیدواریم که جهانیان در آینده، بیشتر شاهد وقار، عظمت و شکوه افغانستان باشند و نظام مارا نیز به رسمیت بشناسند و همچنان مردم ما در اطاعت، اتحاد و همدلی بیشتر شهره‌ی آفاق شوند و تاریخ‌ رنگین‌تر از قبل را رقم بزنند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button