صفحه اصلی | hiwad | سیاست | كار اعمار شاهراه ترانزيتى بهارك – اشكاشم آغاز ګرديد

كار اعمار شاهراه ترانزيتى بهارك – اشكاشم آغاز ګرديد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
كار اعمار شاهراه ترانزيتى بهارك – اشكاشم آغاز ګرديد

دکتور عبدالله عبدالله رىىس اجراىىه جمهورى اسلامى افغانستان، به منظور قدردانى از دست‌آوردها، مبارزات و قهرمانى‌هاى نىروهاى امنىتى در برابر تروررىستان داخلى و خارجى به ولاىت بدخشان رفت. در اىن سفر، رىىس اجراىىه کشور ضمن دىدار از ولسوالى زىباک، از فداکارى سربازان و افسران نىروهاى امنىتى کشور سپاس‌گزارى کرد و گفت که رهبرى حکومت قدر تلاش‌هاى آنان را در راستاى دفاع از کشور و تأمىن امنىت مردم مى‌دانند.

دوکتور عبدالله عبدالله بر اهمىت تصفىۀ بدخشان از حضور گروه‌هاى هراس‌افگن خارجى و داخلى تأکىد ورزىد و گفت که در عملىات‌هاى اخىر نىروهاى امنىتى تلفات سنگىنى بر گروه‌هاى ترورىستى وارد شده است. رىىس اجراىىه کشور از اقدام به موقع مسوولان امنىتى در راستاى بازپس‌گىرى ولسوالى زىباک ستاىش کرد. در اىن سفر، همچنان رىىس اجراىىه کشور، کار اعمار شاهراه ترانزىتى بهارک – اشکاشم را که به طول ۱۰۸ کىلومتر و با هزىنۀ 98 مىلىون دالر ساخته مى‌شود و تا سرحد تاجکستان امتداد مى‌ىابد، رسماً افتتاح کرد. دوکتور عبدالله در نشست‌هاى فوق‌العاده در شهر فىض‌آباد مشکلات و چالش‌هاى نهادهاى محلى و مردم بدخشان را به بررسى گرفت و در زمىنۀ راه‌هاى حل آن هداىات لازم صادر نمود.

در اىن سفر ولاىتى، رىىس اجراىىه کشور را وزراى خارجه، فواىد عامه، صحت‌عامه، انکشاف دهات، انرژى و آب، تورىزم، سرپرست ارگان‌هاى محل، رىىس ستاد ارتش، معىن ارشد امنىتى، معىن وزارت دولت در امور حوادث، معىن رىاست عمومى امنىت ملى، رىىس دارالانشاى شوراى وزىران، شمارى
 از نماىنده‌گان بدخشان در شوراى ملى و سخنگوى رىاست اجراىىه کشور نيز همراهى داشتند
.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha