صفحه اصلی | eslah | ورزش | قدردانی از موفقیت تیم ورزشی اردوی ملی افغانستان در کانادا

قدردانی از موفقیت تیم ورزشی اردوی ملی افغانستان در کانادا

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
قدردانی از موفقیت تیم ورزشی اردوی ملی افغانستان در کانادا

همزمان با ختم رقابت های ورزشی « تسخیر ناپذیر» در کانادا که در آن شماری از سربازان معلول اردوی ملی افغانستان اشتراک کرده بودند، محافلی برای قدردانی از تیم افغانستان که در این رقابتها دو مدال نیز کسب کردند، در شهر تورانتو برگزار گردید.

هفت تن از سربازان و افسران اردوی ملی افغانستان که در نتیجه نبرد با مخالفین مسلح دولت افغانستان برخی از اعضای بدن خود را از دست داده بودند، از تاریخ بیست و سوم تا سی ماه سپتامبر در کانادا حضور داشته و در رقابتهای ورزشی با سایر معلولین از کشور های مختلف دنیا اشتراک کردند. آنان در این رقابتها یک مدال نقره و یک مدال برونز را در رشته وزنه برداری به دست آوردند.

در محفلی که به ابتکار محمود احمدزی و فروزان رحمانی برگزار شده بود، قهرمان های افتخار آفرین اردوی ملی افغانستان در مورد خاطرات خود از جنگ های افغانستان صحبت کردند. نصیر احمد افسر اردوی ملی که دو پایش در نتیجه یک انفجار در ولایت هلمند قطع گردیده است، گفت که وی و سایر همرزمانش به پیکار در دفاع از وطن و بلند نگهداشتن بیرق افغانستان ادامه می دهند.

این محفل که در آن شماری از افغانها و مسوولین انجمن های افغانی در تورانتو نیز اشتراک داشتند، با دادن تحایفی که از سوی آقای احمدزی و فروزان‌رحمانی به سربازان و افسران افغان تهیه گردیده بود، به پایان رسید.

در همین حال، دهها تن از افغانهای مقیم شهر تورانتوی کانادا شام بیست و نهم سپتامبر به عنوان وداع با ورزشکاران اردوی ملی افغانستان، گردهمایی را برگزار کردند. این گردهمایی به ابتکار اتحادیه افغانهای مقیم ایالت آنتاریو و شمار دیگر از نهاد ها و انجمن های افغانی راه اندازی گردیده بود. در این گردهمایی دو تن از اعضای پارلمان کانادا نیز حضور یافته بودند.

در جریان گردهمایی برای سربازان افغان تحایف نقدی و برخی کپ های ورزشی از سوی نهاد های افغانی، تاجران و روشنفکران افغان توزیع گردید.

در رقابت های ورزشی موسوم به « تسخیر ناپذیر» امسال پنجصد و پنجاه سرباز و افسر معلول از هفده کشور دنیا اشتراک کرده بودند. بیشتر اشتراک کننده های این رقابت ها افسران و سربازانی بودند که اعضای بدن شان را در افغانستان و عراق از دست داده اند.

تاکنون سه دور این رقابتها در کشور های بریتانیا، ایالات متحده و کانادا راه اندازی گردیده است. قرار است دور چهارم این رقابت ها سال آینده به اشتراک تیم ورزشکاران معلول افغان در آسترالیا برگزار گردد.

برشنانظری – کانادا

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha