صفحه اصلی | eslah | ورزش | داکتر عبدالله عبدالله: مشکلات و اختلافات کمیته ملی المپیک کشور به زودی حل می شود

داکتر عبدالله عبدالله: مشکلات و اختلافات کمیته ملی المپیک کشور به زودی حل می شود

اندازه حروف Decrease font Enlarge font

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه در دیدار با هیئت رهبری کمیته ملی المپیک، رؤسای فدراسیون ها، مربیان و نخبه های ورزشی، از دستاوردهای اخیر جامعه ورزشی کشور در تمام عرصه ها تقدیر و ستایش کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر: در این دیدار رئیس اجرائیه کشور از دستاوردهای ورزشکاران، انتخاب شدن دگر جنرال محمد ظاهر اغبر به عنوان شایسته ترین رئیس المپیک آسیا و رشد ورزش افغانستان ابراز خورسندی نموده گفت: "زمانیکه یک تیم، یک شخص و یا رئیس کمیته المپیک در سطح جهان تقدیر می شود، افتخار آن متعلق به ملت افغانستان است."

دگر جنرال محمد ظاهر اغبر رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان با ابراز قدردانی از حمایت و تشویق رئیس اجرائیه کشور افزود: "جامعه ورزشی به هیچ قوم و یا جریان سیاسی وابستگی ندارد و متعلق به تمام مردم افغانستان است. آنان با تحمل تمام دشواری ها و مشکلات می کوشند تا پرچم افغانستان را در سطح جهانی به اهتزار بیاورند."

او همچنان از رئیس اجرائیه خواست تا در باره مشکلات و اختلافات درونی کمیته ملی المپیک و ایجاد کمیته موازی بر اساس قانون در سطح رهبری حکومت وحدت ملی اقدام نماید. در این باره کمیته ملی المپیک کشور آماده است تا یک انتخابات آزاد، شفاف و عادلانه را بدون مداخله حکومت برگزار کند.از سوی دیگر رؤسای فدراسیون های کمیته ملی المپیک کشور از اختلافات درونی، مداخلات سیاسی، ایجاد کمیته المپیک موازی، عدم پرداخت بودجه، عدم هماهنگی و حمایت ورزشکاران ابراز نگرانی کرده می گویند: "تداوم این وضعیت بالای روحیه ورزشکاران و دستاوردهای ورزشی کشور در عرصه بین المللی تاثیرات منفی دارد. "

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه با قدردانی از مسوولیت پذیری مسوولان کمیته ملی المپیک کشور اظهار داشت: "زمانیکه ورزشکاران ما با وجود تمام مشکلات، ذهن ناآرام و شرایط دشوار در عرصه بین المللی دستاورد کسب می کنند، پس لازم است که از آنان حمایت و تقدیر صورت بگیرد. "

رئیس اجرائیه کشور در ادامه تاکید کرد: "مشکلات کمیته ملی المپیک و ورزشکاران را براساس قانون و معیارهای جهانی در سطح رهبری حکومت وحدت حل می کنیم و در این باره با توجه به مشکلات و خواسته های شما، به زودی اقدام صورت می گیرد. اما جامعه ورزشی افغانستان باید بدون در نظر داشت مسایل سیاسی به دستاوردها، رشد و پیشرفت ورزش کشور بپردازند."در این برنامه هیئت رهبری کمیته المپیک، رؤسای فدراسیون ها، مربیان و ورزشکاران از حضور رئیس اجرائیه کشور در لیگ برتر افغانستان قدردانی کرده اند و آن را نشان از حمایت و تشویق حکومت از ورزش افغانستان عنوان نموده اند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha