صفحه اصلی | eslah | ورزش | ورزش کرکت میتواند مثال شود برای پیشرفت درسایر عرصه ها

ورزش کرکت میتواند مثال شود برای پیشرفت درسایر عرصه ها

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ورزش کرکت میتواند مثال شود برای پیشرفت درسایر عرصه ها

تیم ملی کرکت ما توانست به یکی از اعضای دایمی شورای جهانی کرکت یعنی تیم زمبابوی را شکست دهد. مبصرین کرکت گفته اند که این موفقیت تیم افغانستان درتاریخ 200 ساله کرکت جهان ریکارد جدید میباشد که یک تیم دسته دوم کرکت برای اولین بار توانسته است در تورنمنت پنج روزه بازی های کرکت یک تیم درجه اول وعضواصلی شورای کرکت جهانی را با شکست روبه رو سازد. تیم کشور زمبابوی از جمله ده تیم برتر جهان محسوب میگردد که این پیروزی برای تمام افغانها افتخار آفرین میباشد .

قبل از این تیم کرکت جوانان ما توانسته است که دربازی های چلنج کپ آسیایی قهرمان گردد وبه جام جهانی زیر نوزده سال کرکت راه یابد . همچنان تیم ملی کرکت مانه تنها این موفقیت بزرگ را نصیب شد بل پیش ازاین توانسته است هم درجام جهانی پنجاه آوره وهم در جام جهانی بیست آوره این بازی ها شرکت نماید.  تیم ملی کرکت ما همچنان توانسته است مدال نقره المپیک آسیایی را درسالهای گذشته کمایی کند وافتخار شرکت دربازی های جام جهانی بیست آوره سال 2016 رانیز کسب نماید.

تیم کرکت ما همچنان توانسته است جایزه بهترین روحیه یی ورزشی جهان را نیز کسب نماید این جایزه به مثابه جایزه اسکار ورزشی حساب میگردد که به خاطر رشد سریع ورزش کرکت برای افغانستان داده شده است . تیم ملی کرکت کشورما درسطح جهان در بازی های 20 آوره جای نهم را کسب نموده است یعنی از یکصدو نود کشور جهان دراین عرصه پیشتاز میباشیم ودربازی های 50 آوره جای یازدهم را کسب نموده ایم

پیشرفت غیر منتظره کرکت ما در جهان که از هیچ به سطح جهانی رسیده ایم کارشناسان عرصه ورزش جهان را انگشت بدهان ساخته است. درحالیکه این موفقیت ودست آوردها را به تمام افغانهای درد دیده تبریک میگوییم ، پیشرفت های عرصه های فرهنگی ورزشی وساحات دیگر انشأالله  ما را امیدوار میسازد که افغانستان به این ترتیب میتواند نام جهانی خود را نه تنها اینکه دوباره زنده سازد بل جهان بیشتر وخوبتر مارابشناسد و به ويژه  شهرت منفی که درعرصه فساد اداری ، کشت  مواد مخدر ،جنگ ، ضعف اقتصادی، تعداد پناه جویان وغیره داریم پیشرفت های ورزشی این شهرت را  جهت مثبت ونیک سمت دهد.

این موفقیت نشان میدهد که افغانها درهیچ عرصه از کسی کم نیستند ، ما همینطور که در ورزش ازدیگران پیشتازمیشویم میتوانیم درسایر عرصه ها پیشتاز باشیم . رقابت سالم درهربخش مهم است افغانها دربخش علم وتحصیل ، بخش اقتصادی و نظامی وسایر بخش ها نیز میتوانند با دیگران رقايب نمایند وحتی از آنها پیشی بگیرند فقط باید که اراده قوی را درملت بوجود آورد وزمینه هارامساعد ساخت .خوشبختانه بعد از ایجاد حکومت وحدت ملی این آرزومندی بسیارزیاد شده است که افغانستان بتواند به پیشرفت های زیاد نایل آید، دربرنامه هایی که توسط دو تیم انتخاباتی حکومت وحدت ملی چه درزمان کمپاین های انتخاباتی وچه بعد ازآن ارایه شده است ، درصورتیکه به طور همه جانبه مورد تطبیق قرارگیرد، حتمی است که زمینه های پیشرفت درعرصه های یاد شده برای کشور آماده خواهد شد. افغانستان با امکانات که دارد  انشاالله از هیچ رقیب عقب نخواهد ماند.

کشور ما روزهای را بیاد دارد که بیرق افغانستان دربسیاری از کشورها به رسمیت شناخته نمی شد ، افغانها نه تنها که درکشور های همسایه مهاجربودند درکشور های اروپایی وا مریکا و جاهای دیگر با مشکلات زیاد روبه رو بوده هویت ملی شان خدشه دار شده بود. که خوشبختانه اکنون ما توانسته ایم به راه ها گام بگذاریم که روزنه های امید را بخاطر برون رفت از مشکلات گذشته برای ما فراهم میسازد ومارا برای آینده خوب وسربلند امیدوار میسازد. افتخارات ورزشی وبخصوص ورزش کرکت کشور ما میتواند مثال شود برای سایر عرصه ها وافغان ها با سعی وتلاش وپشتکار باید بتوانند به اهداف بلند که برای ما وکشور ما مهم است ومارا خوشبخت میسازد دست یابند                مشفق

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha