صفحه اصلی | eslah | صفحه ویژه | صحت | رئیس اجراییه: تطبیق آجندای ملی مصئونیت غذایی و تغذيه اهمیت حیاتی دارد

رئیس اجراییه: تطبیق آجندای ملی مصئونیت غذایی و تغذيه اهمیت حیاتی دارد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجراییه: تطبیق آجندای ملی مصئونیت غذایی و تغذيه اهمیت حیاتی دارد

رییس اجراییه حکومت افغانستان در نشست کمیته‌ٔ مصئونیت غذایی و تغذیه گفت که تمام نهادهای ذیربط دولتی در امر تطبیق آجندای ملی و تغذیه مسؤولیت داشته و پاسخگو‌اند.

دوکتور عبدالله عبدالله از کارکرد شش ماهۀ کمیتۀ مصئونیت غذایی و تغذیه ستایش کرد و افزود که تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های این کمیته را تحت نظر دارد و به صورت جدی دنبال می‌کند؛ چون، زنده‌گی مردم وابسته به تغذیه سالم است.

رییس اجراییه کشور به مسؤولان این کمیته هدایت داد که در قسمت کمپاین ملی آگاهی‌دهی در باره تغذیه سالم، اهمیت شیر مادر، تأمین مصئونیت غذایی برای اطفال و جلوگیری از سوء تغذی آماده‌گی بگیرد و روی آن برنامه‌ریزی نمایند.

در این برنامه، نصرالله ارسلایی رییس دارالانشای شورای وزیران، شش پیشنهاد‌ این کمیته‌ را در بخش‌های بودجه، همکاری وزارت‌های ذیربط دولتی، انسجام فعالیت‌ها در چوکات آجندای ملی مصئونیت غذایی و تغذیه، اولویت‌بندی در بخش مصئونیت غذایی، فعال شدن سایر کمیته‌ها و راه‌اندازی کمپاین سراسری با رییس اجراییه کشور در میان گذاشت.

دوکتور عبدالله عبدالله ضمن تأیید پیشنهاد‌های کمیته‌ٔ مصئونیت غذایی و تغذیه گفت که برای انسجام بیشتر و هماهنگی کارها میان وزارت‌های مربوط در هفته آینده جلسه‌یی برگزار می‌گردد تا روی تمام موارد بحث صورت گیرد.

رییس اجراییه کشور تاکید کرد که تمام ادارات دولتی ذیربط در قسمت تطبیق آجندای ملی مصئونیت غذایی و تغذیه مسؤولیت دارند که با این کمیته همکاری نمایند. به دلیل‌که تطبیق این آجندا برای افغانستان اهمیت حیاتی دارد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha