صفحه اصلی | eslah | صفحه ویژه | صحت | دوردوم تطبیق واکسـین پولیـو در افغانسـتان آغاز شـد

دوردوم تطبیق واکسـین پولیـو در افغانسـتان آغاز شـد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
دوردوم تطبیق واکسـین پولیـو در افغانسـتان آغاز شـد

وزارت صحت عامه گفته است که بیشتر از شش میلیون کودک زیر پنج سال در ۲۱ ولایت افغانستان که در معرض خطر جدی ویروس پولیو قرار دارند، بر اساس برنامه این وزارت واکسین پولیو خواهند شد.

   در اعلامیۀ خبری وزارت صحت آمده است که برنامه‌ی این وزارت به گونه تخصصی طرح و دیزاین شده است و فاصله‌های واکسین این اطفال نیز زیر نظر افراد متخصص این بخش به پیش می‌رود.

وزارت صحت گرفته است که این نهاد متعهد به حفاظت از اطفال افغانستان در مقابل انواع امراض خطرناک و گوناگون می‌باشد و برای همین پس از ده روز دومین دور واکسین پولیو را روی دست گرفته است.

دومین دور تطبیق واکسین پولیو در سال جاری میلادی در حالی در افغانستان آغاز شده است که در این اواخر واقعات تازه مثبت مرض پولیس در ولایت های شمالی و شرقی افغانستان گزارش شده است.

وزارت صحت و مقام‌های صحی افغانستان باور دارند که ویروس این واقعات مثبت نیز احتمالن از پاکستان به افغانستان توسط مهاجرین افغانستان انتقال یافته باشد.

 در اعلامیه خبری وزارت صحت عامه افغانستان آمده است که در سال جاری میلادی این وزارت ۹ کمپاین سرتاسری فرعی را برای جلوگیری و متوقف کردن مرض پولیو در افغانستان روی دست دارند و با عملی شدن این کمپاین‌ها، تلاش دارند خطر مبتلا شدن کودکان به ویروس پولیو را به صفر کاهش دهند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha