صفحه اصلی | eslah | اجتماع | رییس اجراییه: هنـوزهم آمار خشـونت علـیه زنان بالاسـت

رییس اجراییه: هنـوزهم آمار خشـونت علـیه زنان بالاسـت

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رییس اجراییه: هنـوزهم آمار خشـونت علـیه زنان بالاسـت

داكتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییۀ حکومت وحدت ملی، روز گذشته در کنفرانس مبارزه با خشونت علیه زنان گفت که علی‌الرغم پیشرفت‌ها، هنوز هم آمار خشونت علیه زنان بالاست.

نخست، رییس اجراییه افغانستان از اصلاحات در لوی څارنوالی به ویژه ترویج فرهنگ نو در اداره، ارایۀ بهتر خدمات و ایجاد معاونیت رسیده‌گی به خشونت‌ و رسیده‌گی به تخلفات اطفال قدردانی کرد.

داكتر عبدالله عبدالله از پیشرفت‌ها در مبارزه با خشونت علیه زنان ابراز خرسندی کرد و گفت: هنوز هم آمار خشونت‌ها بالاست و مسؤولیت همه به ویژه دستگاه‌های عدلی و قضایی کشور است که در زمینۀ کاهش خشونت علیه زنان اقدامات بیشتر کنند؛ چون پیشرفت و توسعه وابسته به کاهش و از میان رفتن خشونت است.

داكتر عبدالله عبدالله بیان داشت: تأمین و گسترش عدالت از مسؤولیت‌های اصلی نهادهای عدلی و قضایی است. امید است این کنفرانس زمینه‌ساز تجربه‌ و آگاهی مفید برای څارنوالان شود تا بتوانند با یافته‌های جدید به ولایات رفته و در وضعیت تغییر ایجاد کنند.

رییس اجراییه اضافه کرد: آزادی طبیعی‌ترین حق شهروندان است و با تأمین عدالت اجتماعی، آزادی افراد نیز تضمین می‌گردد. رییس اجراییه بر رفتار مناسب و مبتنی بر حقوق شهروندی با مراجعه ‌کننده‌گان در نهادهای عدلی و قضایی تأکید ورزید.

فرید احمد حمیدی لوی سارنوال کشور در این کنفرانس گفت: نهادهای عدلی و قضایی کشور تلاش جدی می‌نمایند تا قوانین به‌گونۀ درست تطبیق شود؛ چون تطبیق قانون عدالت اجتماعی را تأمین می‌کند. آقای حمیدی افزود که بدون تأمین عدالت اجتماعی، صلح و امنیت در هیچ کشوری تأمین نخواهد شد.

آقای حمیدی از برنامه‌های جدی و ارادۀ قاطع در امر مبارزه با خشونت خبر داد و گفت که مبارزه با خشونت تنها از راه محاکم ممکن نیست و باید با عوامل خشونت‌زا نیز مبارزه
 شود
.

لوی څارنوال از رییس اجراییه افغانستان خواست که یک هفته را به نام هفتۀ خانواده‌ها نام‌گذاری نمایند تا در این هفته بیشترین کار در زمینۀ اهمیت، نقش و جایگاه خانواده در جامعه صورت گیرد.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha