صفحه اصلی | eslah | اجتماع | رییس جمهورغنی: ایجاد مسکن یکی از اهداف حکومت وحدت ملی است

رییس جمهورغنی: ایجاد مسکن یکی از اهداف حکومت وحدت ملی است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رییس جمهورغنی: ایجاد مسکن یکی از اهداف حکومت وحدت ملی است

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته در مراسم افتتاح پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان(شهرک امارات) که در قصر چهارچنار ارگ ریاست‌جمهوری برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

ابتدا رئیس‌جمهور کشور با هیأت امارات متحدۀ عربی که به منظور اشتراک در مراسم متذکره به کابل آمده‌بود، دیدار نمود.

در این دیدار، هیات امارات متحدۀ عربی گفت که هفتۀ گذشته در یک ورکشاپ به‌خاطر ارزیابی و دریافت فرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان بحث‌های همه‌جانبه صورت گرفت و سکتور خصوصی امارات متحدۀ عربی به منظور سرمایه‌گذاری در افغانستان آماده می‌باشد.

در مقابل، رئیس‌جمهور غنی ضمن خوش‌آمدید به هیات متذکره، گفت که حکومت افغانستان تمام سهولت‌ها را به‌خاطر سرمایه‌گذاری در افغانستان فراهم کرده‌است و برعلاوۀ سایر موارد، اولویت ما سرمایه‌گذاری در بخش‌های خانه‌سازی و زراعت است.

سپس، رئیس‌جمهور کشور همراه با هیات امارات متحدۀ عربی در مراسم افتتاح پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان(شهرک امارات) اشتراک کرد.

در این مراسم، ابتدا سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن صحبت کرده، گفت که پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان که به کمک صندوق توسعوی ابوظبی اعمار گردیده است، دارای ۳۳۳۰ باب اپارتمان رهایشی می‌باشد و قراربود در سال ۱۳۹۳ تکمیل و بهره‌برداری سپرده شود، امابه دلیل بعضی مشکلات به تعویق افتاد.

وی افزود که شهرک متذکره دارای سیستم فاضلاب معیاری، سب‌استیشن برق، پیاده‌روها و جاده‌های معیاری، میترهای معیاری آب و برق، آدرس‌های مشخص بلاک‌ها و اپارتمان‌ها، کتابچه‌های صفایی، مدیریت پاسخگو برای حفظ و مراقبت و یک فضای قابل‌قبول برای زندگی می‌باشد.

سپس، السویدی رئیس صندوق ابوظبی صحبت کرده، گفت که پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان از بزرگترین پروژه‌های بوده که از سوی صندوق ابوظبی تمویل‌شده و از اینکه این شهرک رهایشی بنام شیخ خلیفه مسمی گردیده است، ابراز امتنان می‌کنم.

وی افزود که حکومت امارات متحدۀ عربی به‌خاطر کمک و همکاری با افغانستان در کنار مردم این کشور باقی خواهد ماند.

بعدأ سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن و السویدی رئیس صندوق ابوظبی در حضورداشت رئیس جمهور غنی، اسناد تسلیم‌دهی پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان را به جانب افغانستان، به امضا رسانیدند.

متعاقباً رئیس‌جمهور غنی ضمن تسلیم‌دهی کلید چندباب اپارتمان شهرک مذکور به مالکین آن، طی صحبتی گفت: امروز در نتیجۀ همکاری نزدیک میان دوکشور برادر امارات متحدۀ عربی و افغانستان، مردم افغانستان تغییر واضح و مشخص را در زندگی شاهد هستند.

رئیس‌جمهور غنی ضمن تشکری از صندوق ابوظبی و ابراز تبریکی به‌مالکین شهرک متذکره، افزود که ایجاد مسکن یکی از اهداف حکومت وحدت ملی است و از وزیر شهرسازی و همکاران اش تشکر می‌کنم که با مدیریت بسیار خوب‌شان توانستند پروژه‌های ناتمام را تکمیل نمایند.

وی از شهدای رویداد تروریستی ولایت کندهار که در آن، جمعه محمدعبدالله الکعبی، سفیر اسبق امارات متحده عربی و شماری از دیپلومات‌های آن کشور شهید گردیدند، یادآوری کرد و برای شهدأ مذکور بهشت برین و یکبار دیگر به خانواده‌های شان صبر جمیل آرزو نمود.

محمداشرف غنی تصریح‌کرد: من اقتخار این را داشتم که به نمایندگی از ملت افغانستان به خانه‌های شهدای متذکره بروم و مراتب تسلیت و هم‌دردی خویش را به خانواده‌های آنان ابراز نمایم.

رئیس‌جمهور کشور خاطرنشان کرد که با تغییر شرایط اقتصادی و اصلاحاتی که صورت گرفته است، امیدواریم که در آینده بتوانیم سکتور خصوصی امارات را با دولت و سکتور خصوصی افغانستان در یک فضای هم‌کاری قرار دهیم.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha