صفحه اصلی | eslah | اجتماع | رئیس‌جمهورغنی: مسؤولان امنیتی در زمینه‌ی تأمین امنیت انتخابات همکاری همه‌جانبه نمایند

رئیس‌جمهورغنی: مسؤولان امنیتی در زمینه‌ی تأمین امنیت انتخابات همکاری همه‌جانبه نمایند

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس‌جمهورغنی: مسؤولان امنیتی در زمینه‌ی تأمین امنیت انتخابات همکاری همه‌جانبه نمایند

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، از طریق ویدیو کنفرانس در مرکز ملی توحید در ارگ، با والیان، قوماندانان قول‌اردوها، زون‌های پولیس، لواها، کندک‌های اردوی‌ملی، قوماندان‌های امنیه، رؤسای امنیت ملی و دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات ۳۴ ولایت، به‌منظور بهتراجراشدن پروسۀ ثبت‌نام رای‌دهنده‌گان برای انتخابات ولسی‌جرگه و شوراهای ولسوالی، هدایات لازم‌ داد.

ابتدا، گلاجان عبدالبدیع رئیس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که این کمیسیون به‌منظور برگزاری انتخابات آینده به‌گونۀ شفاف و بهترِ، به‌کارهای خود سرعت بخشیده است. وی اضافه‌کرد که روند ثبت نام رای‌دهنده‌گان روز شنبه ۲۵ حمل آغاز می‌گردد.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات اضافه‌کرد که پروسۀ ثبت‌نام رای‌دهنده‌گان در دومرحله، ابتدا در شهرها و ولایات و بعد در ولسوالی‌ها و قریه‌جات آغاز می‌گردد که دوماه را دربر خواهد‌گرفت. وی از مسوولین ملکی و نظامی خواست که در پروسۀ ثبت نام رای‌دهنده‌گان اشتراک ورزند. بدیع گفت که پس از تکمیل پروسۀ ثبت‌نام رای‌دهنده‌گان به‌منظور ثبت‌نام افراد باقی‌ماندۀ واجد شرایط، در دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات یک گروپ کاری باقی می‌ماند.

سپس، رئیس‌جمهورغنی آغاز پروسۀ ثبت‌نام رای‌دهنده‌گان را به‌خاطر برگزاری شفاف پروسۀ ملی انتخابات تبریک گفت و انتخابات را اصل مهم در نظام مردم‌سالار دانست. وی افزود که انتخابات و پروسۀ ثبت‌نام رای‌دهنده‌گان، نزد مردم افغانستان ارزش و جایگاه خاص دارد. رئیس‌جمهور کشور به‌والی‌های ولایات هدایت‌داد که در این روند سهم بگیرند و نیز از طریق نشست‌ها، مردم را برای اشتراک در این پروسۀ ملی تشویق و با کمیسیون انتخابات همکاری نمایند.

وی اضافه‌کرد که مسوولین ملکی و نظامی در همکاری با کمیسیون مستقل انتخابات، جلوی هرنوع مداخله را بگیرند و با عاملین آن برخورد جدی و قانونی نمایند.

محمداشرف غنی با تاکید گفت، به‌منظور برگزاری یک انتخابات شفاف که خواست مردم و اولویت و مسوولیت حکومت می‌باشد، اصل بی‌طرفی رعایت شود و با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.

رئیس‌جمهورغنی این پروسۀ ملی را با اهمیت دانسته گفت که مردم با خواست خود و توام با آزادی کامل تصمیم می‌گیرند و از مسوولین امنیتی به‌خاطر ترتیب پلان امنیتی انتخابات ستایش کرد. وی به مسوولین امنیتی دستور داد که پلان امنیتی را به‌گونۀ موثر آن تطبیق و برای برگزاری شفاف این پروسۀ ملی، همکاری همه‌جانبه نمایند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha