صفحه اصلی | eslah | اجتماع | مشرانوجرگه وزیر تحصیلات‌عالی و معین وزارت معارف را استجواب کرد

مشرانوجرگه وزیر تحصیلات‌عالی و معین وزارت معارف را استجواب کرد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مشرانوجرگه وزیر تحصیلات‌عالی و معین وزارت معارف را استجواب کرد

مشرانوجرگه وزیر تحصیلات عالی و معین وزارت معارف را در پیوند به چگونگی برگزاری امتحان کانکور و جذب فارغان انستیتیوت‌ها در موسسات تحصیلات عالی دولتی، استجواب کرد.

  به گزارش خبرگزاری جمهور؛ نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی و محمد ابراهیم شینواری معین وزارت معارف را در پیوند به چگونگی برگزاری امتحان کانکور و جذب فارغان انستیتیوت‌ها به دانشگاه‌های کشور در نشست استجوابیه روز سه‌شنبه (14 حمل) مجلس سنا حاضر شدند. آقای خواجه عمری در مورد چگونگی برگزاری امتحان کانکور گفت که این روند در سراسر کشور به گونه شفاف برگزار شده است.

آقای خواجه عمری در مورد جذب استادان مکاتب در دانشگاه ها، گفت که وزارت تحصیلات عالی برنامه دارد تا دو سه سال آینده تمامی استادان مکاتب را که سند فراغت صنف چهارده دارند برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها جذب می‌شوند و برای فارغان انستیتیوت‌ها نیز معیار گذشته قابل اجرا است به گفته او، تبدیلی دانشجویان به ویژه دختران که دلایل موجه داشته باشند قابل اجرا است ولی در غیر دلایل موجه این کار صورت نمی گیرد. وزیر تحصیلات افزود که این وزارت برای فراهم سازی تحصیلات متوازن و معیاری در کشور متعهد است. آقای خواجه عمری در مورد ارائه خدمات دانشگاه های خصوصی نیز گفت که فراغت دانشجو بدون حضور در دانشگاه‌های خصوصی هنوز هم یکی از مشکلات جدی است و وزارت تحصیلات عالی تلاش دارد تا از ادامه این خلاف ورزی جلوگیری کند. او یاد آور شد که سیستم نظارتی وزارت تحصیلات عالی را تقویت می‌کند تا موسسات تحصیلات عالی خصوصی خدمات با کیفیت را ارائه کنند. در همین حال محمد ابراهیم شینواری معین وزارت معارف نیز گفت که وزارت معارف در راستای دسترسی دانش آموزان به خدمات باکیفیت و معیاری، تلاش می‌کند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha