صفحه اصلی | eslah | اجتماع | رئیس‌جمهورغنی در دیدار با شماری از جوانان و فعالین مدنی ولایت پکتیا: ولایت پکتیا را به زون اقتصـادی مبـدل خواهیم ‌ساخت

رئیس‌جمهورغنی در دیدار با شماری از جوانان و فعالین مدنی ولایت پکتیا: ولایت پکتیا را به زون اقتصـادی مبـدل خواهیم ‌ساخت

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس‌جمهورغنی در دیدار با شماری از جوانان و فعالین مدنی ولایت پکتیا: ولایت پکتیا را به زون اقتصـادی مبـدل خواهیم ‌ساخت

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز سفرش به پکتیا، با شماری از جوانان و فعالین مدنی آن ولایت دیدار کرد.

ابتدا، آصف خیل به‌نمایندگی از جوانان در صحبتی، برنامه‌های رئیس‌جمهور را در راستای پیشرفت و ثبات افغانستان مهم و مفید خوانده اضافه‌کرد که در زمینۀ آوردن صلح و مبارزه با زورمندان و فساد، در کنار شما ایستاده‌ایم و در قسمت توزیع تذکره‌های الکترونیک قاطعیت می‌خواهیم.

وی در مورد انکشاف متوازن، جذب کادرها، ارزیابی در مورد موضوع قوماندانی، توجه به‌ولسوالی‌های سرحدی آریوب ځاځی و دندپتان، مبدل نمودن پکتیا به زون اقتصاد، جلوگیری از فساد در گمرک و استخدام افراد از طریق پروسۀ شفاف تأکید کرد سپس، عنایت‌الله زرمتی عضو جامعۀ مدنی پکتیا، داکتر سمیع‌الله احمدزی رئیس انستیتوت علوم طبی رنا و خانم زیتون منگل عضو جامعۀ مدنی جوانان منگل، در مورد مشکلات جوانان و جامعه مدنی آن ولایت صحبت کردند.

آنها، خواست‌ها و پیشنهادات خویش را در مورد ایجاد انستیتوت به‌منظور افزایش ظرفیت جوانان، مدیریت بهتر منابع طبیعی، تثبیت زمین‌ها، نقش جوانان در انتخابات آینده، ایجاد دارالعلوم عصری، امنیت و صلح، توجه به معارف، تطبیق برنامۀ تخصص و ایجاد تسهیلات ورزشی، با رئیس‌جمهور شریک ساختند.

رئیس‌جمهورغنی پس از استماع صحبت‌ها و پیشنهادهای سخنرانان، خطاب به‌جوانان و فعالین مدنی گفت: تشکر که به من انرژی و محبت دادید، ما با موفقیت، برنامۀ تغییر بنیادین نسلی را آغاز نمودیم.

وی افزود که ارادۀ شما محکم است، زیرا شما آبادی این وطن را می‌خواهید، در بخش امنیت و انتخابات آینده هیچ جای برای مداخله وجود ندارد.

رئیس‌جمهور گفت: من به وکلا گفتم که در مورد کارکردهای‌شان به‌مردم حساب‌دهند، هیچ  وکیل نمایندۀ من نیست و به نمایندگی از من حق صحبت کردن را ندارد.

وی گفت: کادرها باید به اساس شفافیت و معیارهای واضح جابه‌جا گردند، تحصیلات و معارف کشور را باید سر پا ایستاده کنیم و تسهیلات  استفاده از خدمات انترنت در مکاتب از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی ایجاد خواهد‌شد.

رئیس‌جمهور از مردم پکتیا که به اساس پیمان و تعهد مردمی(جرگه) همه کودکان شان‌را به‌سوی مکتب و درس سوق داده‌اند، تشکر کرده گفت که لوی پکتیا را به زون اقتصادی مبدل خواهیم‌ساخت. وی اضافه کرد که ما برای صلح، ارادۀ ملی داریم و دراین زمینه جامعۀ جهانی را نیز قانع ساخته‌ایم.

رئیس‌جمهور کشور به‌منظور ارزیابی حملۀ تروریستی بالای قوماندانی امنیه پکتیا به مسوولین مربوطه هدایت داده است که موضوع متذکره را به‌گونۀ عاجل تعقیب و نتایج آنرا به‌شورای امنیت ملی ارائه نماید و نیز معلومات را با مردم پکتیا شریک سازند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha