صفحه اصلی | eslah | اجتماع | رییس اجراییه: به مشکلات باشنده‌گان ولسوالی خواهان ولایت بدخشان رسیدگی می‌شود

رییس اجراییه: به مشکلات باشنده‌گان ولسوالی خواهان ولایت بدخشان رسیدگی می‌شود

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رییس اجراییه: به مشکلات باشنده‌گان ولسوالی خواهان ولایت بدخشان رسیدگی می‌شود

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییۀ حکومت افغانستان، روز گذشته با شماری از متنفذان و بزرگان ولسوالی خواهانِ ولایت بدخشان دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار که فوزیه کوفی نماینده بدخشان در پارلمان نیز حضور داشت، محاسن‌سفیدان و بزرگان ولسوالی خواهانِ بدخشان، مشکلات و چالش‌های‌شان را با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.

آنان خواهان افتتاح رسمی پل ترانزیتی که ولسوالی خواهان را به تاجیکستان وصل می‌سازد، گردیدند و گفتند که از سه ماه بدین‌سو پل انتقال کالا و مواد خوراکی به خواهان مسدود گردیده است.

متنفذان ولسوالی خواهانِ بدخشان همچنان افزودند که جاده‌های ولسوالی خواهان تا مرکز تنها در سه ماه تابستان باز می‌باشد و مردم در چند سال اخیر از طریق پل به تاجیکستان و سپس به کندز می‌رفتند و مواد غذایی و نیازمندی‌های زندگی‌شان را تأمین می‌کردند. اما از سه ماه بدین‌سو پلِ متذکره به روی مردم خواهان مسدود گردیده است.

در ادامه، دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور، ضمن قدردانی از مردم خواهان بدخشان به خاطر حمایت از نظام وعده کرد که با جانب تاجیکستان و مسؤولان موسسۀ آغا خان صحبت می‌کند و مشکل را به‌گونۀ بنیادی حل می‌نماید.

رییس اجراییه کشور افزود که با رهبری جمهوری تاجیکستان نیز دربارۀ مشکل مردم خواهان صحبت خواهد کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha