صفحه اصلی | eslah | اجتماع | رئیس جمهور غنی: منتظر اقدامات عملی پاکستان علیه شبکه‎های تروریستی هستیم

رئیس جمهور غنی: منتظر اقدامات عملی پاکستان علیه شبکه‎های تروریستی هستیم

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهور غنی: منتظر اقدامات عملی پاکستان علیه شبکه‎های تروریستی هستیم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع ارگ، در رابطه به اوضاع جاری و تدابیر و اقدامات دولت در خصوص تامین امنیت کشور، صحبت کرد.

رئیس جمهور ضمن تسلیت به خانواده های شهدا و مردم افغانستان در رابطه به رویدادهای اخیر تروریستی در کشور گفت که رویدادها فراموش ناشدنی بوده و جبران این اعمال خاینانۀ دشمن وظیفۀ هر مسلمان و هر افغان است.

وی افزود: از علمای کرام تشکر می کنم که برای مداوای مجروحین، خون اهدا کردند و در یک صف واحد ملی مانند همیشه در جلو قرار گرفتند.

رئیس جمهور گفت که حملات تروریستی اخیر تنها حمله بالای طفل، زن و مرد این سرزمین نبود، بلکه حمله بالای تمام ملت افغانستان بود و به یک پاسخ ملی، همه جانبه و سرتاسری در این خصوص نیاز است.

محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد که ۱۱ تن گرفتار شده اند و ریشۀ شان هم معلوم بوده، طالبان مسؤولیت آنرا گرفته اند، البته طالبانی که نه خدا را می شناسند و نه هم به شریعت رسول اکرم باور دارند.

رئیس جمهور اضافه کرد: آن عده طالبانی که به این گونه اعمال باور ندارند، باید خود را مجزا سازند، زیرا امروز صف حق و باطل معلوم بوده و دولت و مردم افغانستان در صف حق قرار دارند.

رئیس جمهور گفت: کسانی که به مردم جفا می کنند و امر خدا را نمی پذیرند در صف باطل قرار دارند و شکست شان حتمی است.

وی تصریح کرد که مرکز طالبان در پاکستان بوده و حالا تصمیم به دست حکومت پاکستان می باشد که آنچه را برای خود می پسندند، باید برای تمام جهان اسلام بپسندند.

محمد اشرف غنی گفت لست تروریستان و شبکه های شان با دولت پاکستان شریک شده است و ما منتظر اقدام هستیم و ملت افغانستان عمل واضح و مشخص را تقاضا دارد.

وی گفت: روز یکشنبه مسؤولین نهادهای امنیتی و دفاعی، پلان امنیتی کابل را برای من ارائه می کنند و باید خاطرنشان کرد که امنیت کابل و تمام افغانها موجب معامله سیاسی نبوده و در این خصوص تنها یک سیاست وجود دارد و آن سیاست افغانیت است و دیگر سیاست ها در آن گنجایش ندارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ضرورت اصلاحات واضح در نهادهای استخباراتی و کشفی محسوس است، گفت: در ولایات مختلف از کابل گرفته تا منطقه فاضل بیگ، شاهد گرفتاری های این خاینان بودیم و همچنان از لوگر، تا غزنی و هلمند شاهد اقدامات سرتاسری در مقابل تروریستان می باشیم و این روند ادامه میابد.

وی گفت: مشوره های شخصیت های جهادی، علما، سیاستمدران، بزرگان قومی، زنان، جوانان، جامعه مدنی و تمام اقشار کشور را می  گیرم و به جوانان می گوییم که به صفوف نیروهای امنیتی کشور بپیوندند، زیرا این خاک از شماست و مشترکاً از آن باید پاسداری کنیم.

رئیس جمهور غنی گفت که صلح خواست افغانها است و من از روز نخست گفته بودم که اگر سر خویش را در این راه از دست بدهم، باک ندارم و امروز باید واضح گردد که ما هم در جنگ و هم در صلح پیروز می شویم.

وی گفت: راه ما، راه صدا زدن و عذرخواهی نیست، اگر فکر می کنند که ما می شکنیم، باید بدانند که ما شکست ناپذیر هستیم. اکنون زمان آن فرا رسیده است که غم های خود را منسجم سازیم و این غم ها را به اراده مبدل کنیم.

رئیس جمهور گفت که امروز زمان اراده، اقدامات منسجم و وحدت است. افرادی که فریب خورده بودند، باید بدانند که دشمنان افغانستان نیت خوب ندارند و این دشمنی یک فرد نه، بلکه دشمنی با ملت عظیم افغانستان می باشد.

رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش از رسانه های کشور تشکر کرد که در نقش و رسالت شان را در زمانی که تمام ملت مورد حمله قرار می گیرند، به گونه جدی تر انجام می دهند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha