صفحه اصلی | eslah | اجتماع | مسؤولان نهادهای امنیتی: در سرکوب تروریستان کـوتـاه نیامده ایم

مسؤولان نهادهای امنیتی: در سرکوب تروریستان کـوتـاه نیامده ایم

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مسؤولان نهادهای امنیتی: در سرکوب تروریستان کـوتـاه نیامده ایم

مسئولین ارگان‎های امنیتی افغانستان می‎گویند که منسوبین ارگان‎های امنیتی کشور در جلوگیری از حوادث اخیر غفلت نکرده، بلکه اولین قربانی این حوادث خود شان بوده‎اند.

آنان میگویند که منسوبین این ارگانها در جلوگیری از رویدادهای اخیر در کابل غفلت نکرده، بلکه به قیمت سرشان تلاش کردهاند تا این رویداد اتفاق نیفتد.

ویس احمد برمک وزیر امور داخله، طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی و محمد معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی روز یکشنبه «۸دلو۱۳۹۶» در مورد چگونگی رویداد انفجار موتربمب در چهارراهی صدارت شهر کابل، توضیح ارایه کردند.

وزیر داخله گفت که جنگ جاری علیه افغانستان، جنگ داخلی نبوده، بلکه برخی کشورهای منطقه در آن شامل بوده و به قوت تمام تلاش میکنند که با استفاده از هر راه ممکن مردم افغانستان را به قتل برسانند.

وی گفت که در برابر این تهدیدات نیروهای امنیتی هیچگاه ضعیف عمل نکردهاند.

او افزود:

"با مردم خود این تعهد را میکنیم که رهبری ارگانهای سه گانه امنیتی، یک جا و به یک آواز در خدمت شماست."

وزیر دفاع نیز در این نشست گفت که در حال حاضر بیست گروه تروریستی در افغانستان به کمک برخی کشورهای همسایه فعالیت میکنند، به همین خاطر جنگ در برابر آنان در تناسب به گذشته دشوار شدهاست اما وی گفت این به این معنا نیست که در سرکوب مخالفان مسلح کوتاه آمدهایم، بلکه بر عکس عملیات راه اندازی شده در برابر آنان، دست آوردهای خوبی داشتهاست.

طارق شاه بهرامی گفت که در حدود دو ماه اخیر درعملیات ها علیه مخالفان مسلح به تعداد ۱۲۰۰ طالب کشته و بیش از یک هزار دیگر شان زخمی شدهاند.

همچنان وی افزود که در این عملیات نزدیک به ۴۰۰ جنگجوی داعش کشته و ۶۸ تن شان زخمی شدهاند.محمد معصوم استانکزی رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان نیز در این نشست گفت، از زمانیکه فشارهای امریکا و کشورهای غربی بالای پاکستان بخاطر دست کشیدن آنکشور از حمایت طالبان افزایش یافته، حملات در برابر نیروهای امنیتی شدت گرفتهاند.

آقای ستانکزی گفت که نیروهای امنیتی در هر هفته و هر ماه به دهها پلان حملات تروریستی را کشف کرده و از آن جلوگیری میکنند، اما وی میگوید گاه گاهی که حوادث رخ میدهند، این دلالت به بی پروای نیروهای امنیتی نمیکند.

او افزود: "امروز همه میدانیم که زیربنای تروریزم در کجاست، و بر این تاکید میشود تا زمانیکه زیربنای اصلی تروریزم  از پاکستان و منطقه جمع نشود، افغانستان به صلح و ثبات نمیرسد، ما به اتفاق و اتحاد نظر ضرورت داریم تا مردم افغانستان در برابر این توطئه بزرگ که در منطقه وجود دارد یکجا شوند." در این نشست از مسئولان ارگانهای امنیتی پرسیده شد که اگر استعفا بدهند و بجای آنان افراد دیگر تعین گردد، آیا مبارزه در برابر تروریزم تاثیر گذار نخواهد شد؟ هر سه مسئول امنیتی گفتند که استعفا راه حل نیست، بلکه به گفته آنان راه حل در بیشتر کار کردن و مبارزه جدی و صادقانه در برابر دشمنان است و این چیزیست که ارگانهای امنیتی از آن تخطی نکردهاند. این در حالیست که به اساس معلومات وزیر داخله کشور، روز شنبه در انفجار موتر بمب طالبان مسلح در فاصله بین شفاخانه جمهوریت و وزارت داخله سابقه در شهر کابل ۱۰۳ تن به شهادت رسیده و ۲۳۵ تن دیگر زخم برداشتند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha