صفحه اصلی | eslah | اجتماع | وزارت مخابرات: معاش کارمندان دولتی از طریق موبایل پرداخت می‌شود

وزارت مخابرات: معاش کارمندان دولتی از طریق موبایل پرداخت می‌شود

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
وزارت مخابرات: معاش کارمندان دولتی از طریق موبایل پرداخت می‌شود

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در یک تصمیم تازه قصد دارد معاش کارمندان دولتی پس از این از طریق موبایل در سراسر افغانستان پرداخت شود.

 به گزارش خبرگزاری جمهور؛ شهزادگل آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، روز پنجشنبه (5 دلو) مسؤولیت پرداخت معاش کارمندان از طریق موبایل  را با دو شرکت خصوصی مخابراتی به امضا رساند.

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی قراردادی را به مدت شش ماه با شرکت مخابراتی روشن در زمینه پرداخت معاشات کارمندان دولتی از طریق موبایل به امضا رساند.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت که این وزارت، دوره‌ی آزمایشی هشت ماهه در زمینۀ پرداخت معاشات کارمندان دولتی از طریق موبایل رابا شرکت مخابراتی روشن به گونه موفقانه سپری کرده است.

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی قرارداد دیگری را با شرکت مخابراتی افغان بیسم در این زمینه به گونۀ دراز مدت به امضا رساند.

آقای آریوبی می‌گوید که این شرکت به اساس داوطلبی‌های این وزارت برنده شده و قرار است، کارمندان دولتی را بایومتریک نموده و پس از آن زمینه پرداخت معاشات شان از طریق موبایل را در سراسر کشور فراهم کند.

به گفته‌ آقای آریوبی در حال حاضر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی قصد دارد تا معاش کارمندان وزارت‌های معارف و کار و امور اجتماعی از طریق موبایل پرداخت شود.

به گفته آقای آریوبی، به کارگیری این سیستم سبب خواهد شد تا اداره‌های حکومت به ویژه وزارت معارف دیگر شاهد کارمندان خیالی نباشد.

آقای آریوبی می‌گوید که در حال حاضر کارمندان وزارت معارف در ولایت‌های فراه، ننگرهار و پروان از این سیستم استفاده می‌کنند. وی تاکید کرد که آنان تلاش میکنند تا این سیستم را سرتاسری کند.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در حالی از پاکسازی ادارت دولتی از وجود کارمندان خیالی سخن می‌زند که براساس برخی گزارش‌ها در هفده سال گذشته هزاران کارمند خیالی در ادارت دولتی و به ویژه در وزارت‌های معارف، دفاع و داخله موجود بوده است. کارمندانی خیالی که معاشات آنان ظاهرا به جیب مسوولان درجه اول نهادها واریز شدند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha