صفحه اصلی | eslah | اجتماع | رئیس اجراییه کشور:حکومت وحدت ملی در انجام تعهدات و وعده‌هایش در قبال معارف و نظام آموزش و پرورش جدی است

رئیس اجراییه کشور:حکومت وحدت ملی در انجام تعهدات و وعده‌هایش در قبال معارف و نظام آموزش و پرورش جدی است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجراییه کشور:حکومت وحدت ملی در انجام تعهدات و وعده‌هایش در قبال معارف و نظام آموزش و پرورش جدی است

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در ویژه برنامهٔ تقدیر از مقام شامخ معلم به مناسبت روز معلم، در لیسهٔ رابعه بلخی اشتراک کرد.

رییس اجراییه کشور که در میان ده‌ها تن از استادان و شاگردان این لیسه سخن می‌زد گفت: آموزگاران مکاتب در شرایط سخت و دشوارِ امنیتی و اقتصادی یک وظیفهٔ بسیار مهم را به‌عهده دارند. دوکتور عبدالله عبدالله یادآور گردید: در افغانستان جنگ میان جهل و آگاهی و نور و ظلمت جریان دارد. گروه‌هایی هستند که در پی خاموش کردن چراغ روشنایی، علم و دانش‌اند.

رییس اجراییه کشور ضمن برشمردن چالش‌های آموزش و پرورش و شرایط حساس افغانستان گفت: اساتید مکاتب با پذیرفتن تمام سختی‌ها برای آموزش دادن اولاد این وطن، اساس و بنیاد این سرزمین را می‌گذارند.

دوکتور عبدالله عبدالله این روز را برای تمام معلمین و خانوادهٔ بزرگ معارف تبریک گفت و یادآور شد که، افغانستان به دلیل شرایط پیش‌آمده از کاروان پیشرفت بازماند؛ اما جبران وقت از دست‌رفته به تلاش معلمین وابسته است. رییس اجراییه کشور خطاب به معلمین اظهار داشت: کار شما در جامعه روی بازسازی، ثبات، رشد میزان آگاهی و توسعه افغانستان تاثیرگذار است.

دوکتور عبدالله عبدالله تاکید کرد: نحوهٔ آموزش و پرورش در سطح دنیا تغییر کرده است و باید اساتید مکاتب، روش‌های آموزشی به‌روز را فرا بگیرند. حکومت این زمینه را برای ارتقای ظرفیت آنان فراهم می‌سازد.  رییس اجراییه کشور گفت: باید در نظام آموزش و پرورش، روشی دنبال شود که با شرایط و نیازمندی‌ جامعه ما سازگار باشد.  دوکتور عبدالله عبدالله به اساتید مکاتب اطمینان داد: رهبری حکومت وحدت ملی در انجام تعهدات و وعده‌هایش در قبال معارف و نظام آموزش و پرورش جدی است.  رییس اجراییه کشور گفت: حکومت در تلاش رفع مشکلات معلمین در زمینهٔ معاشات، توزیع زمین و شهرک‌های ویژه برای آنان است؛ ولی هیچ امتیازِ مادی جای وظیفه سنگین شما را گرفته نمی‌تواند. دوکتور عبدالله عبدالله در وصف معلم یادآور گردید: هرکس در هر سطح، اگر به دستاورد جهانی و یا جایزه نوبل رسیده است، مدیون معلم است که در روز اولِ مکتب دست او را گرفت.  رییس اجراییه گفت: دستاوردهای بشری نتیجه زحمات و پشتکار معلم است.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha