صفحه اصلی | eslah | اجتماع | معرفی سرپرست و نامزد وزیر وزارت اقتصاد، توسط معاون رئیس جمهور

معرفی سرپرست و نامزد وزیر وزارت اقتصاد، توسط معاون رئیس جمهور

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
معرفی سرپرست و نامزد وزیر وزارت اقتصاد، توسط معاون رئیس جمهور

مصطفی مستور سرپرست و نامزد وزیر وزارت اقتصاد، توسط استاد سرور دانش، معاون رئیس جمهور معرفی شد.

 معاون رئیس جمهور، با ابراز قدردانی از تلاش ها و خدمات عبدالستار مراد وزیر پیشین اقتصاد، تقرر و تعیین مصطفی مستور را به ایشان، هیأت رهبری و کارمندان این وزارت تبریک گفت. معاون رییس جمهور به روان شهدای حوادث اخیر، شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی در سرتاسر کشور و به خصوص شهدای بی گناه مردم ملکی ولایت هرات و میرزاولنگ درود فرستاد و راجع به مسایل سیاسی و امنیتی کشور، دیدگاه هیات رهبری حکومت وحدت ملی را تشریح نمود.

استاد دانش گفت: امروز مظلومیت شهدای مردم ملکی و بی گناه ما که به طور بیرحمانه در مساجد، محل کار و خانه های خود توسط دشمنان مردم افغانستان به شهادت می رسند، پرده از چهره سیاه و ضد دینی و ضد انسانی گروه های تروریستی برداشته و ماهیت ددمنشانه و جنایات جنگی و جرایم ضد بشری آنان را افشا ساخته است.

معاون رئیس جمهور، در مورد اینکه گروه طالبان قتل عام مردم بی گناه میرزا اولنگ را از طریق شبکه های اجتماعی انکار کرده است، گفت که این تبلیغات گروه طالبان یک تلاش مذبوحانه است.

استاد دانش تأکید کرد که مردم افغانستان باید بدانند که آنان در تمام مناطق کشور به جرم حمایت از دولت، کشته می شوند، اموال و زندگی آنان به غارت می رود.

به گفته معاون رئیس جمهور، حمایت مردم از دولت، حمایت از یک شخص، یک قوم و یا حمایت از یک جریان سیاسی نیست بلکه حمایت از دولت به معنای حمایت از حفظ ارزش هایی است که مردم افغانستان با تمام تلاش و فداکاری ها   به دست آورده اند.

وی از همه مردم افغانستان خواست که به دور از نفرت پراکنی های مذهبی و قومی، صفوف خود را در مقابل دشمنان منسجم تر بسازند و در تأمین امنیت در کنار اردو و پولیس کشور سهم بگیرند.

معاون رئیس جمهمور از باشندگان سرتاسر کشور به خصوص از جوانان هر منطقه خواست که بیش از این تماشاچی نباشند و در هماهنگی با نیروهای اردو و پولیس و در قالب یک بسیج عمومی مردمی به پا خیزند و در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مقابل هراس افکنان وابسته به استخبارات بیگانه، از جان و مال مردم خود و از دستاوردهای نظام سیاسی خود، دفاع کنند.

استاد دانش ضمن تأکید به اینکه نباید مسایل را قومی، مذهبی و زبانی پنداشته و به ادبیات نفرت و خشونتی از نوع دیگر دامن بزنیم از منتقدان سیاسی حکومت خواست که وخامت اوضاع را درک کنند.

وی گفت: حکومت در کنار رسیدگی به مسایل حاد امنیتی و دفاعی، به اصلاحات لازم در حکومتداری و توسعه اقتصادی کشور نیز توجه دارد. وی گفت که اکنون برخی از کاستی ها و خلاء هایی که در کابینه و دستگاه اجرایی کشور پیش آمده بود، در حال رفع شدن است و تعداد زیادی از وزرا و رؤسای جدید در این ایام معرفی شدند و چند تن باقی مانده هم در روزهای آینده معرفی خواهند شد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha