صفحه اصلی | eslah | اجتماع | رييس جمهور در ديدار با رؤسای شوراهای ولايتی: مشورت‌دهی و همکاری نزدیک شوراهای ولایتی با حکومت یک نیاز اساسی است

رييس جمهور در ديدار با رؤسای شوراهای ولايتی: مشورت‌دهی و همکاری نزدیک شوراهای ولایتی با حکومت یک نیاز اساسی است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رييس جمهور در ديدار با رؤسای شوراهای ولايتی:  مشورت‌دهی و همکاری نزدیک شوراهای ولایتی با حکومت یک نیاز اساسی است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، با شماری از رؤسای شوراهای ولایتی دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، عبدالمتین بیگ رئیس ادارۀ مستقل ارگان های محل، گزارش خویش را در خصوص کارکردهای ادارۀ مذکور و رابطه آن با شورا های ولایتی، ارائه کرد.

وی از نقش فعال شوراهای ولایتی در تحکیم ثبات و حاکمیت قانون یادآوری نمود و بر همکاری بیشتر حکومت و شورای های ولایتی تاکید ورزید.

فرید بختور رئیس شورای هماهنگی شوراهای ولایتی افغانستان، غلام بهاوالدین جیلانی رئیس شورای ولایتی پروان، اسدالله شهباز رئیس شورای ولایتی بغلان در رابطه به مشکلات محیطی شان و نقش شوراهای ولایتی در ایجاد ارتباط با مردم و حکومت صحبت کردند و حمایت و پشتیبانی شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ابراز داشتند.

آنان از رئیس جمهور خواستند  تا با شوراهای ولایتی کشور مشورت های بیشتر نماید و ضمن حمایت از حکومت وحدت ملی تاکید کردند که هیچ ائتلاف دیگر نمی تواند بدیل مناسب برای این حکومت باشد. به همین ترتیب آنها بر اصلاحات، انکشاف متوازن و رفع بی عدالتی تاکید نمودند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع خواست ها و پیشنهادات آنان، از روحیۀ مثبت روسای شوراهای ولایتی در همکاری با دولت تشکری کرده، گفت که ما از گذشته های دور( زمان تدویر لویه جرگه قانون اساسی) باورمند به نقش شوراهای ولایتی بودیم.

رئیس جمهور گفت که کشور ما، کشور مشوره است و به همین دلیل ضرورت به مشوره های بیشتر شما داریم.

وی چالش ها و مشکلات کشور را در عرصه های سیاسی، امنیتی و اقتصادی به آنان شریک ساخت و با تاکید گفت که آمادگی برای اصلاحات داریم و خواهان همکاری شما در این عرصه می باشیم.

رئیس جمهور بااشاره به دستآوردهای حکومت در زمینه های تجارت، ترانزیت، سرمایه گذاری و افزایش عواید، گفت که این دستآورد باید تقویت شود.

محمد اشرف غنی گفتکه با شوراهای ولایتی، زون وار صحبت می کنیم. وی افزود که کار در مناطق مختلف کشور جریان دارد و ایجاد خط آهن ایران- ترکمنستان از طریق افغانستان، ولایت هرات را به منطقۀ تجارتی مبدل می سازد.

وی افزود که ولایت بغلان به نقطۀ مهم تجارتی و ترانزیتی برق مبدل خواهد شد و کارهای توسعه ای در دیگر مناطق کشور نیز جریان دارد.

رئیس جمهور گفت که با ایجاد خط آهن مزارشریف- هرات، این مناطق نیز موقعیت اقتصادی بهتر پیدا می کند و کار روی مناطق مرکزی، شرق و جنوب شرق نیز جریان دارد.

رئیس جمهور غنی گفت که تغیرات در کابینه به وجود آمده است و ما جوان‌ترین کابینه در سطح منطقه خواهیم داشت.

رئیس جمهور از روسای شوراهای ولایتی خواست تا نمایندگان شان را در نشست های کابینه و شوراها( بغیر از شورای امنیت ملی) بفرستند تا از نزدیک در جریان کارکردهای حکومت قرار گیرند.

وی گفت که در هر ربع سال، شورای های ولایتی باید با اجندای مشخص با تمام اعضای کابینه و ادارات مستقل می توانند، صحبت کنند و همچنان از طریق ویدیو کنفرانس با آنان صحبت خواهد شد.

رئیس جمهور کشور به رئیس ارگان های محل هدایت داد تا از کارکردهای مثبت اعضای شورای ولایتی، تقدیر بعمل آورد.

رئیس جمهور در اخیر این دیدار از حمایت روسای شورا های ولایتی، از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تشکری کرد و بر تداوم این حمایت ها تاکید ورزید.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha