صفحه اصلی | eslah | اجتماع | بررسی طرح حمایت از شرکت‌های هوایی داخلی

بررسی طرح حمایت از شرکت‌های هوایی داخلی

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
بررسی طرح حمایت از شرکت‌های هوایی داخلی

جلسه‌ای به منظور بررسی طرح حمایت از شرکت های هوایی داخلی به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و با حضور مقامات ادارات ذیربط برگزار شد.

براساس مصوبه شماره 19 کابینه جمهوری اسلامی افغانستان که در تاریخ 17/9/1395 برگزار شده بود، وزرای مالیه، ترانسپورت، اقتصاد، عدلیه و رئیس اداره هوانوردی ملکی مؤظف شده بودند که تحت نظر معاون دوم رئیس جمهور، طرح حمایوی شرکت های هوای داخلی را با در نظرداشت تصفیه مقروضیت برخی از شرکت های هوایی، طبق مصوبه جلسه کابینه، بازنگری نمایند.

در دومین جلسه که روز دوشنبه به ریاست معاون رئیس جمهور برگزار شد، ضمن بررسی طرح حمایوی شرکت های هوایی داخلی، برخی از مسایل مربوط به نحوۀ فعالیت این شرکت ها و همچنین چالش های موجود فراروی فعالیت شرکت های هوایی داخلی، مورد ارزیابی قرار گرفت.

نخست، معین اداره هوانوردی ملکی، در خصوص وضعیت و چگونگی فعالیت شرکت های هوایی داخلی گزارش داده و حمایت دولت از شرکت های هوایی داخلی را یک نیاز جدی عنوان کرد.

  استاد دانش معاون رئیس جمهور بر حمایت دولت از شرکت های هوایی خصوصی تأکید ورزیده، اما گفت که شرکت های هوایی خصوصی نیز باید تلاش نمایند تا با در نظرداشت رقابت در بازار و ضرورت های دیگر، خدمات بهتر، با کیفیت و معیاری ارائه کنند. دراین جلسه که با شرکت مسؤولان وزارت ترانسپورت، اداره مستقل هوانوردی ملکی، وزارت اقتصاد، وزارت مالیه و وزارت عدلیه برگزار شده بود، مشکلات و چالش های اصلی در زمینه فعالیت شرکت های هوایی خصوصی شناسایی شده و در زمینه تصامیم لازم اتخاد گردید.  در مورد طرح حمایوی از شرکت های هوایی داخلی نیز فیصله شد که وزارت مالیه و اداره هوانوردی ملکی با در نظر داشت دیدگاه های مطرح شده از سوی اعضای جلسه، پس از ارزیابی مجدد، طرح حمایوی شرکت های هوایی داخلی را به جلسه کابینه، ارائه نماید.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha