صفحه اصلی | eslah | گزارش | توزیع دستگاه‌های برق آفتابی برای خانواده‌های مهاجرین در ولایت غور

توزیع دستگاه‌های برق آفتابی برای خانواده‌های مهاجرین در ولایت غور

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
توزیع دستگاه‌های برق آفتابی برای خانواده‌های مهاجرین در ولایت غور

برای ۹۰۰ خانواده در شهر فیروزکوه ولایت غور دستگاه‌های برق آفتابی توزیع شد. این دستگاه‌های برق آفتابی در شهرک مهاجرین غور در شهر فیروزکوه برای نخستین بار توزیع گردید.

عبدالرؤف غفوری، رئیس مهاجرین وعودت کننده‌گان غور می‌گوید که این دستگاه‌های کوچک، می‌تواند برای اولین بار روشنی را به شماری از خانواده‌هایی برساند که قبل از این از نور برق محروم بوده‌اند.

رئیس مهاجرین غور می‌گوید که ارزش این دستگاه‌ها بیش از پانزده میلیون افغانی می‌باشد و از بودجه انکشافی وزرات مهاجرین خریداری و با حضور داشت مسئولان اداره محلی این ولایت برای صدها خانواده توزیع گردید.

به گفته رئیس مهاجرین غور، شرکت وارد کننده این دستگاه‌های برقی تعهد سپرده‌است تا در طی یک سال آینده خدمات ترمیم این دستگاه‌ها را طور رایگان برای این خانواده‌ها انجام دهد.

او افزود:

"توزیع‌ای بسته‌های سولر با تجهیزات‌شان امروز توسط والی آغاز شد و هزینه آن از بودجه انکشافی وزارت امور مهاجرین پرداخته شده‌است."

از سویی هم غلام ناصر خاضع والی غور ضمن اظهار خرسندی از توزیع وسایل برقی برای بی‌جاشده‌های داخلی در شهرک مهاجرین غور می‌گوید که این دستگاه‌های برقی می‌تواند مشکل روشن شدن خانه‌های این بیجا شده‌ها را رفع نماید.

آقای خاضع افزود:

"بخش عظیمی از مهاجرین که در مرکز ولایت غور هستند مشکل ابتدائی‌شان که همانان روشن شدن خانه‌ها و وسایل برقی و تصویر‌ شان است حل می‌شود و به امید روزی هستیم که همه مردم شهر فیروز کوه به برق دسترسی پیدا کنند، ولی اصل عدالت این هست که نیازمندی‌ها در الویت باشند."

در همین حال شماری از خانواده‌های که این کمک‌ها را دریافت کرده‌اند با ابراز خوشی از حکومت می‌گویند که آنان هنوزهم به خدمات صحی، راه سازی و آب آشامیدنی دسترسی ندراند.

این بی‌جاشده‌ها از حکومت می‌خواهند تا در قسمت رسانیدن خدمات شهری برای‌شان رسیده‌گی صورت گیرد.

تنها شهرک مهاجرین در غور نیست که از نعمت روشنی برق محروم است، بلکه از مجمع بیش از ۲۵ هزار خانواده که در شهر فیروزکوه مرکز غور زنده‌گی می‌کنند، تنها سی درصد آن از طرف شب مدت سه ساعت از برق ماشین دیزلی استفاده می‌کنند. طی هفده سال گذشته خواست اصلی‌ باشنده‌های غور از حکومت مرکزی، ساخت بند برق گرم آبک بود که آن‌هم از یک سال به این سو کارش متوقف است.

  قدیرغفوری

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha