صفحه اصلی | eslah | گزارش | شهروندان کابل از نبود توقفگاه‌های وسایط در شهر شکایت دارند

شهروندان کابل از نبود توقفگاه‌های وسایط در شهر شکایت دارند

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
شهروندان کابل از نبود توقفگاه‌های وسایط در شهر شکایت دارند

شهروندان کابل از ازدحام ترافیک ونبود توقفگاه های وسایط در شهر کابل شکایت دارند .

موجودیت توقفگاه ها در شهر یکی از شاخص های عمده نظم در یک شهر مدرن است تا از توقف بی جای وسایط جلوگیری وجریان ترافیک را مختل نسازد. اما متاسفانه در شهرکابل به  این اصل کمتر توجه صورت گرفته است.

فرید احمد یکتن از شهروندان کابل که همراه نامزدش مصروف خرید بود، گفت: با وجود آنکه خودم موتر دارم، اما بخاطر اینکه در شهر توقفگاه وسایط وجود ندارد با تکسی به شهر آمده خرید میکنیم.  

نجیب، جوانی که موترش را در کنار جاده توقف داده می گوید: میدانم که توقف بیجا درست نیست، اما مسوولین به ما جای درست را نشان بدهند که وسایط خود را توقف دهیم.  نجیب اضافه می کند که بارها قسمی شده که برای چند لحظه موترم را در کنار سرک توقف
 داده ام؛ حتی هنوز از موترم بیرون
 نشده ام که پولیس ترافیک با لگد به موتر زده امر حرکت میدهد و اگر لب به شکایت بگشاییم، برای ما پارچه جریمه داده می شود، البته بارها هم اتفاق افتاده که در هنگام توقف با پولیس مواجه نشده ام؛ اما وقتی برگشته ام دیده ام که پولیس ترافیک تایرموترم را پنچر کرده است
.

محمد فرهاد، آمر حوزۀ سوم ترافیک، جلوگیری از توقف بیجای وسایط را وطیفه پولیس ترافیک دانسته می گوید که پولیس ترافیک بخاطر جلوگیری از تخطی راننده ها با متخلفین همواره درگیر است .وی افزود که پولیس ترافیک نخست توصیه میکند، بعدا هشدار میدهد و در اخیر اگر با چنین وسایط بر میخوریم که بیجا توقف کرده اند جریمه میکنیم .

مارینا، خانم دیگری که در یکی از ادارات حکومتی کار میکند، می گوید: در سالهای اخیر ما شاهد ساخت و سازهای بی شمار در  شهر کابل هستیم؛ اما متاسفانه نه از جانب حکومت و نه هم بخش خصوصی در زمینه اعمار توقفگاه وسایط توجه کرده اند.

با این حال، انجینر تواب احمدی رئیس کمیتۀ نظارتی تنظیم ترافیک شاروالی کابل در زمینۀ جلوگیری از ازدحام ترافیکی ومشخص ساختن توقفگاه های وسایط می گوید، شاروالی کابل  در دو مرحله کارها را برنامه ریزی کرده؛ در مرحله اول، برنامه اینست که برخی از جاده های عریض خط اندازی شود و با بخش خصوصی قرارد داد صورت گیرد تا در بدل یک مقدار پول ناچیز سهولت توقف وسایط را به همشهریان مساعد سازد.

به گفته او، برنامه دومی این است که با مالکین سرای های صحبت شود تا اجازه بدهند که از سرای در بدل پول منحیث توقف گاه استفاده شود.

وی افزود: در صحبت های اولیه که با مالکان سرای ها داشتیم، آنها خیلی از این پیشنهاد ما خوشنود بودند و بزودی در تفاهم با هم  این برنامه راعملی خواهیم کرد.

احمدی گفت، ما روی طرزالعملی کار می کنیم  که مطابق آن به کسانی که خواستار اعمار بلند منزل هستند، توصیه میشود که در اعمار بلاک های رهایشی از همه اولتر توقفگاه وسایط را مشخص بسازند.  

احمدی فراهم آوری سهولت جهت توقف وسایط همشهریان وجلوگیری از ازدحام ترافیک را وظیفه شاروالی کابل دانسته گفت که موجودیت توقفگاه ها در شهر کابل نیاز جدی شهروندان است.

وی اضافه کرد از همین رو شاروالی در زمینه پیشگام شده و در ساحۀ قوای مرکز مصروف اعمار یک توقفگاه معیاری است که در یک زمان گنجایش توقف 300 واسطه نقلیه را دارا میباشد .

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha