صفحه اصلی | eslah | گزارش | شمار تلفات حملۀ انتحاری شمام روز پنجشنبه در کابل به 13 کشته و 18 زخمی رسید

شمار تلفات حملۀ انتحاری شمام روز پنجشنبه در کابل به 13 کشته و 18 زخمی رسید

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
شمار تلفات حملۀ انتحاری شمام روز پنجشنبه در کابل به 13 کشته و 18 زخمی رسید

وزارت امور داخله تایید کرده است که در حملۀ انتحاری در حوزه نهم امنیتی شهر کابل، 13 پولیس شهید و 16 پولیس و 2 غیرنظامی زخمی شده اند.

شام روز پنجشنبه) 14 جدی) یک حملۀ انتحاری در ساحۀ بنایی در مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل رخ داد. این حمله چند ساعت بعد از درگیری پولیس با فروشندگان مشروبات الکولی و مواد مخدر رخ داد.  

سالم احساس فرمانده زون 101 آسمایی، روز جمعه (15 جدی) در یک نشست خبری در کابل گفت که نیرهای امنیتی به درخواست باشندگان شهر کابل و شورای علما از دو هفته به اینسو کمپاین بازداشت فروشندگان مواد مخدر و مسدود کردن دوکان‌های آنان را آغاز کرده است.

همچنین سالم احساس، فرمانده پلیس کابل با تاکید بر "رابطه نزدیک و مستقیم" بین تروریسم و مواد مخدر، گفت که احتمال ارتباط بین فروشندگان مشروبات الکولی و شبکه‌های تروریستی را رد نمی‌کند و افزود که تیم‌های امنیتی و اطلاعاتی در این مورد تحقیق می‌کنند.

آقای احساس بیان داشت که نیروهای امنیتی از دو روز به این سو، اقداماتی را با هدف بازداشت فروشندگان مواد مخدر و  مسدود کردن دوکان های آنان در منطقه بنایی روی دست گرفته است.

به گفته وی، پولیس برای بازداشت فروشندگان مواد مخدر در این منطقه با مقاومت هایی روبرو شده و روز پنجشنبه شخصی به نام حسین که سرگروه فروشندگان مواد مخدردر منطقه بنایی است با پولیس درگیر شده و شخص حسین نام زخمی و یک محافظ او کشته شده است.

فرمانده زون 101 آسمایی افزود:" پس از این درگیری پولیس با فروشندگان مواد مخدر، فروشندگان مواد مخدر دست به تحریک سایر فروشندگان زده و آنان علیه نیروهای امنیتی تظاهرات کردند".

آقای احساس بیان داشت که نیروهای ضد آشوب برای تامین امنیت به محل تظاهرات حضور یافتند که یک مهاجم انتحاری از بین تظاهرات کنندگان به طرف نیروهای امنیتی آمده و خودش را منفجر کرده است.

به گفته وی، در این حمله انتحاری، 13 پولیس کشته و 16 پولیس دیگر و 2 غیرنظامی زخمی شده اند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha