صفحه اصلی | eslah | گزارش | بیش از 80 دانش‌آموز، یک دوره‌ی آموزش‌عملی را در وزارت اطلاعات و فرهنگ فرا گرفتند

بیش از 80 دانش‌آموز، یک دوره‌ی آموزش‌عملی را در وزارت اطلاعات و فرهنگ فرا گرفتند

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
بیش از 80 دانش‌آموز، یک دوره‌ی آموزش‌عملی را در وزارت اطلاعات و فرهنگ فرا گرفتند

بیش از هشتاد دانش آموز پس از گذراندن یک دوره کار عملی، از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ تصدیق نامه دریافت کردند.

در مراسمی که روز گذشته به همین مناسبت در تالار آن وزارت برگزار شده بود، سیده مژگان مصطفوی معین مالی، اداری و گردشگری وزارت اطلاعات وفرهنگ نیز اشتراک داشت.

خانم مصطفوی با ابراز امتنان از اداره انستیتوت مسلکی تجارت، اداره وحسابداری به خاطر معرفی دانش آموزان به کار عملی در وزارت اطلاعات و فرهنگ، این دوره کار عملی را به عنوان یک فرصت به دانش آموزان قلمداد نمود.

وی گفت امیدوار هستیم که یک تعداد این آموزش دیده ها را در ادارات خود جذب نماییم و از این دانش آموزان نیز می‌خواهم در رقابت امتحانانت اصلاحات اداری اشتراک نمایند، تا در کمبوتات این وزارت جذب شوند.

مصطفوی جایگاه و نقش استاد را در فرایند آموزش به بررسی گرفت و از کسانی که در این دوره داشته‌ها و تجارب شان را با این دانشجویان به اشتراک گذاشته اند، ابراز قدار دانی کرد.

وی با مخاطب قرار دادن دانش آموزان گفت: ما همواره از جوانان حمایت نموده ایم و امید وار هستیم شما به عنوان آینده سازان این سرزمین، یک افغانستان بهتر از ما را بسازید و برای ساختن این کشور همه باید دست به دست هم دهیم.

عبدالجبار قیومی استاد انستیتوت اداره و حسابداری کابل و نماینده معینیت تعلیمات تخنیکی و مسلکی وزارت معارف گفت: ما 31 تن دانش آموز را برای دوره‌ی کار عملی در وزارت اطلاعات وفرهنگ معرفی کرده بودیم که خوشبختانه امروز تصدیق نامه‌های شان را در یافت می‌کنند.

وی از روند دوره‌ی کار عملی این دانشجویان در وزارت اطلاعات وفرهنگ ابراز خرسندی کرده گفت: ما هر روز از این روند نظارت داشتیم و این دانش آموزان در این وزارت بخش‌های اداری و مالی را فرا گرفتند، برخورد وزارت اطلاعات و فرهنگ با شاگردان نیک و مناسب بود و کارمندان این وزارت تجارب و اموخته های شان را با محصلین به اشتراک می‌گذاشتند.

قیومی برگزاری این دوره‌های آموزش عملی را برای محصلین موثر دانسته و گفت: ما علم و تیوری را برای دانش آموزان در انستیتوت تدریس نمودیم،  فن و تجربه شان را در وزارت اطلاعات وفرهنگ حاصل کردند.

وی افزود: کار آموزان این دوره به اساس یک تفاهم میان وزارت اطلاعات  فرهنگ و معینیت تعلمات تخنیکی ومسلکی وزارت معارف در این جا معرفی شدند.

 محمد وسیم احمدی یک تن از کار آموزان گفت: ما امسال از انستیتوت اداره حسابداری فارغ می‌شویم و دوره کار عملی خود را در وزارت اطلاعات وفرهنگ به خوبی فرا گرفتیم. در اینجا بخش عواید و فورم‌های اداری را به درستی آموزش دیدیم.

وی گفت: این برنامه برای ما خیلی موثر بود و سبب می‌شود که محصلین در ساحه کاری به مشکل مواجه نشوند، این یک تجربه کاری برای ما محسوب می‌شود و ما اکنون آماده شده ایم تا به هر اداره مطابق آموزشی مسلکی مان به بهترین وجه کار نمایم.

فرشته احمدزی یکتن دیگر از کار آموزان این دوره گفت: کارمندان وزارت اطلاعات و فرهنگ با ما همکاری زیادی نمودند و امکانات را در اختیار ما قرار دادند.

فرشته افزود، ما فورمه های بودجه‌ای را کار کردیم و از این دوره رضایت کامل داریم وکسانی که از این دوره مستفید نشوند، حتی در خصوص صادره و وارده  به مشکل مواجه اند.

وی گفت: در مجموع از هردو انستیتوت نود الی صد دانش آموز در اینجا همراه ما آموزش دیدند

گفتنی است که این دانش آموزان از سوی انستیتوت‌های مسلکی تجارت، اداری وحسابداری به منظور فرا گرفتن کار عملی به اساس تفاهم به وزارت اطلاعات وفرهنگ معرفی شدند و پس از یک‌ماه دوره کار عملی از سوی ریاست منابع بشری و ارتقای ظرفیت وزارت اطلاعات  وفرهنگ تصدیق نامه در یافت کردند.

بلبل حسین شفق

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha