صفحه اصلی | eslah | ولایات | يک شبکۀ بزرگ آبرسانى در شهر زرنج ولایت نیمروز به بهره بردارى سپرده شد

يک شبکۀ بزرگ آبرسانى در شهر زرنج ولایت نیمروز به بهره بردارى سپرده شد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font

با بهره بردارى از يک شبکۀ بزرگ آبرسانی در ولايت نيمروز، بيش از ١٢٠ هزارباشنده شهر زرنج و نواحى اطراف آن، به آب آشاميدنى صحى دسترسى يافتند.

به گزارش پژواک، انجنيرمحمد سميع والی نيمروز گفت که کمبود آب آشاميدنی و آب زراعتی، همواره ولايت نيمروز را تهديد مى کند که با تکميل کار شبکۀ آبرسانی شهر زرنج و نصب ميترها، مشکلات اهالی شهر زرنج از ناحيه آب آشاميدنی حل مى گردد.

وى افزود: "مشارکت مردم در بازسازی پروژه ها بسيار مهم مى باشد و از تمام مردم ميخواهيم تا در حفظ و نگهداری پروژه ها سعی و تلاش نمايند."

والى نيمروز، از نيروهاى امنيتى که در تامين امنيت و تطبيق پروژه شبکه آبرسانى شهر زرنج سعى و تلاش کرده اند نيز قدردانى نموده گفت که اين شبکه بزرگ آبرسانی، شامل دو فاز بوده که توسط وزارت احيا و انکشاف دهات، به هزينه بيش از ٢١ ميليون دالر امريکايى ساخته شده است .

موصوف افزود که پس ازاين، مسوولیت اين شبکه آبرسانى مربوط به رياست آب رسانی گرديده تا برای متباقی کسانيکه ميتر آب نگرفته اند، ميتر توزيع و پول صرفيه آب را تحويل گيرد.

اين درحالي است که  به دليل موجوديت دشت های سوزان و بی آب و علف در ولايت نميروز و در برخى حالاتى که دمای حرارت هوابه ٥٠  تا ٥١ در جه می رسد؛ مصرف آب آشاميدنی نيز در اين ولايت بخصوص شهر زرنج زياد است. آب زير زمينی اکثر مناطق ولايت نيمروز بخصوص شهر زرنج تلخ بوده و غير قابل استفاده است.

مردم شهر زرنج، ٢٠  ليتر آب آشاميدنی را ٢٠ افغانى خريدارى مى کنند، که با توجه به همين مشکل حدود پنج سال قبل، حکومت بخاطر تهيه آب آشاميدنی شهر زرنج و نواحی اطراف آن، پروژ‌اى را روی دست گرفت تا آب آشاميدنی مردم نيمروز را از طريق حفر چاه های عميق از منطقه قلعه فتح ولسوالی چهار برجک نيمروز به شهر زرنج، از طريق لوله کشی انتقال دهد.

انجنير فريدعظيم سر پرست رياست احيا و انکشاف دهات ولايت نيمروز، می گوید که هزينه اين پروژه، ازبودجه وزارت احيا و انکشاف دهات پرداخت شده است.

وى افزودکه ظرفيت آب دهى اين پروژه، بيش از ٢٤٣ ليتر آب فى ثانيه است که با بهره بردارى آن، بيش از  ١٢٠ هزارباشنده در شهر زرنج و نواحى اطراف آن، به آب آشاميدنى صحى دسترسى خواهند يافت.

عبدالمتين باشنده شهرزرنج، احداث اين پروژه را برای مردم نيمروز حياتی دانسته و رونق زرنج را بسته به آب اين شهر خواند.

وى افزودکه مردم نيمروز، شش سال است که انتظار افتتاح اين پروژه را می کشند و اميد است که پروژه، بطور اساسی اعمار شود و مردم بتواند از آن استفاده کنند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha