صفحه اصلی | eslah | ولایات | خشونت های خانوادگی در بامیان سبب قتل هفت زن شده است

خشونت های خانوادگی در بامیان سبب قتل هفت زن شده است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font

خشونت های خانوادگی درولایت بامیان درچندماه اخیر باعث قتل هفت زن شده است

کریمه سالک رییس امور زنان ولایت بامیان به آژانس باختر گفت که قتل ها به شیوه های گوناگونی صورت گرفته وعوامل یکتعداد قتل ها تاهنوز ناپیدا میباشد. او افزود که ما درتلاش پی گیری دقیق این قتل ها هستیم تا عاملان آن راشناسایی و به پنجه قانون بسپاریم .

کریمه سالک اضافه کرد که ازجمله هفت مورد قتل سه مورد آن خودکشی و چهارمورد قتل هایی می باشد که توسط افراد دیگر صورت گرفته است .

کریمه سالک رییس امورزنان ولایت بامیان درحالی از قتل هفت زن درجریان چند ماه صحبت می کند که چند هفته پیش نهادهای جامعه مدنی این ولایت نیز در رابطه به افزایش خشونت ها علیه زنان ابراز نگرانی کرده اند. یکتن از هماهنگ کننده های نهادهای جامعه مدنی این ولایت با تائید گفته های رییس امور زنان بامیان از ادامه این وضعیت نگرانی نموده میگوید که علاوه بر قتل هفت زن سه مرد هم به شکل مشکوک طی یک سال اخیر در بامیان به قتل رسیده اند.

اما عبدالمبین ایزدیار قوماندان امنیه ولایت بامیان ارقام های قتل را دقیق نمی داند. او میگوید که در این موارد اقدام های کرده،  تعدادی از مظنون ها را بازداشت نموده اند و شماری هم تحت تعقیب پولیس هستند .

گزارش هایی هم در این اواخر به قتل یک دختر جوان 22 ساله بنام پروین که گلویش با چاقو بریده شده بود به رسانه ها رسیده است.

همچنان بتاریخ 28 دلو انارگل هفده ساله دختر جوان دیگری در خانه اش هدف گلوله قرار گرفت . این دختر متعلم صنف دوازدهم مکتب بود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha