صفحه اصلی | eslah | سیاست | معاون دوم رییس‌جمهور: ساختار تشکیلاتی اداره‌ی مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی باید بازنگری شود

معاون دوم رییس‌جمهور: ساختار تشکیلاتی اداره‌ی مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی باید بازنگری شود

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
معاون دوم رییس‌جمهور: ساختار تشکیلاتی اداره‌ی مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی باید بازنگری شود

استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری همزمان با معرفی رییس جدید ادارۀ مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی، تاکید می‌کند که تغییرات گسترده در ساختار و کارکرد این اداره باید اعمال شود.

استاد دانش روز دوشنبه (31 ثور) در مراسم معرفی ندیمه سحر به حیث رییس ادارۀ مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی، بر آوردن اصلاحات گسترده در ساختار و کارکرد این اداره تاکید کرد.

آقای دانش گفت که ادارۀ مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی به هدف سبک کردن بار سنگین وزارت معارف و تربیت نیروهای متخصص مطابق به نیازمندی بازار کار، از بدنۀ وزارت معارف جدا گردیده و باید مطابق با نیازمندی‌های روز کشور خود را عیار نماید.

استاد دانش در مراسم معرفی خانم سحر، آوردن اصلاحات و تغییرات مورد نیاز در تشکیلات این اداره را امری ضروری دانست.

معاون رییس جمهور گفت که رهبری جدید ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی مکلف است مطابق به اهداف تعلیمات تخنیکی و مسلکی، در تشکیلات، چارچوب حقوقی، قوانین و مقرره ها، نصاب تعلیمی و کادر علمی این اداره اصلاحات گسترده اعمال کند.

وی افزود که این اداره باید زمینۀ تحصیل را برای اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه به ویژه زنان و دختران فراهم ساخته و تلاش کند، قوای بشری متخصص و کار فهم مطابق به شرایط و نیازمندی افغانستان را به بازار کار کشور تقدیم کند.

در همین حال ندیمه سحر رییس ادارۀ مستقل تعلمیات تخنیکی و مسلکی نیز با اشاره به چالش‌های گسترده فراروی تعلیمات تخنیکی و مسلکی در کشور از جمله، کمبود انستیتیوت‌های تعلیمات تخنیکی و مسلکی، کمبود زیر بنا، کمبود کادر متخصص و موجودیت نصاب تعلیمی فرسوده، وعده سپرد که این چالش‌ها را برطرف سازد.

وی گفت که رهبری جدید مطابق به یک استراتیژی تازه تدوین شده تلاش خواهد کرد، تمام چالش‌های موجود درتشکیلات و کارکرد اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی را برطرف ساخته و نیروی کار را مطابق به نیازمندی بازار کار افغانستان و منطقه تربیت کند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha