صفحه اصلی | eslah | سیاست | رییس اجراییه در کنفراس ملی رسانه‌ها: حکومت وحدت‌ملی به حمایت و پشتیبانی از رسانه‌ها و آزادی‌بیان متعهد است

رییس اجراییه در کنفراس ملی رسانه‌ها: حکومت وحدت‌ملی به حمایت و پشتیبانی از رسانه‌ها و آزادی‌بیان متعهد است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رییس اجراییه در کنفراس ملی رسانه‌ها: حکومت وحدت‌ملی به حمایت و پشتیبانی از رسانه‌ها و آزادی‌بیان متعهد است

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییۀ کشور، در کنفراس ملی رسانه‌ها که روز گذشته در کابل برگزار شده بود، گفت که رسانه‌ها سنگر مستحکم آزادی بیان است و حکومت متعهد به حمایت و پشتیبانی از آن‌ها می‌باشد. رییس اجراییۀ افغانستان به نیروهای امنیتی دستور داد که در هنگام تهیۀ گزارش با رسانه‌ها و خبرنگاران همکاری جدی نموده و سهولت‌های لازم را برای آنان فراهم سازد.

داکتر عبدالله عبدالله بیان داشت که رسانه‌ها و خبرنگاران در شرایط دشوار کار می‌کنند و ما با روحیۀ همکاری متقابل و نزدیک با هم به پیش خواهیم رفت.

داکتر عبدالله عبدالله افزود: درباره مصونیت کاری خبرنگاران، رسیده‌گی به پرونده‌های قتل و خشونت علیه خبرنگاران و دست‌رسی به اطلاعات به‌گونۀ جدی اقدام می‌کند.

رییس اجراییه کشور همچنان از رسانه‌ها خواست که در کار اطلاع‌رسانی حرفه‌یی برخورد کنند .

برگزار کننده‌گان این کنفراس رسانه‌یی با سپاس‌گزاری از اشتراک و همکاری‌های همیشه‌گی رییس اجراییه گفتند: حکومت در بخش‌های زیادی سهولت ایجاد کرده است؛ اما هنوز مشکلات فراوان در زمینۀ مصونیت کاری خبرنگاران، مشکلات امنیتی، تهدید خبرنگاران و مراکز رسانه‌یی وجود دارد که باید حکومت در این زمنیه توجه جدی نماید.

آنان اضافه کردند که هنوز بسیاری از پرونده‌های قتل و خشونت در برابر خبرنگاران بررسی نشده و عاملان آن نیز مجازات نگردیده است.

سید آقا حسین فاضل سانچارکی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در این کنفرانس از آوردن اصلاحات لازم در کار رسانه‌ای و سهولت‌های چشم‌گیر برای فعالیت رسانه‌ها و کار خبرنگاران خبر داد.

معین وزارت اطلاعات و فرهنگ افزود: مقرره‌های جدید تدوین شده که در آن به ساده‌سازی کار رسانه‌ای و تأسیس رسانه‌ها توجه شده و به مصونیت مراکز رسانه‌ای و خبرنگاران تمرکز جدی شده است.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha